295 Achterhoede: Een comp16. 2de Batcn. en een ambulance. De compagnieën rukken zoo mogelijk uit ter sterkte Tan 100 bajonettende noodige manschappen moeten worden achtergelaten ter bewaking van de bivaks. Trein en verplegingDe algemeene trein voert voor 3 dagen vivres mede. Elk man draagt bij zich een verschooning van ondergoed en sprei. Yóór den afmarsch wordt een warm maal genuttigd, het ontbijt medegenomen. Yeldflesschen gevuld met thee. Bijzondere bepalingen. Het nieuwe iveggedeelte en de brug mogen alleen gepasseerd ivorden met de paarden aan de hand. Alleen de bij de korpsen ingedeelde tandoes rukken mede uit. De algemeene zoowel als de bagage- en het resteerende der gevechts" treinen van de korpsen, worden in het bivak gereed gehouden, om op het eerste bericht op te rukken, onder dekking van de beide achter blijvende compien. v/h, 2da Baton. Plaats bevelhebber-. Aanvankelijk tussohen voorhoede en hoofd- colonne. Dekking artillerie: Het peloton infanterie, dat in de marseh- colonne op haar volgt. Bevelhebber (tv. g.) v. Heütsz. Om 6 uur afgemarcheerd, werd te 6f- u. de nieuwe brug bereikt, en hoewel de artillerie niet zonder moeite over den pas opgeworpen weg kwam, was de geheele colonne te 7| u. Y. M. aan den voet van den Goenoeng Panggoel vereenigd. Onbekend met den goeden weg, die van hier eerst Noordelijk ombuigt en dan in korten tijd naar Tjot Eing voert, werd dadelijk te veel Zuid gemarcheerd over Paleuh Eaja naar Blang Weuëh, met het gevolg dat de colonne, daarna Westwaarts afbuigende, op een ondoorwaadbaar moeras stuitte, en gedwongen was rechtsomkeert te maken. Een paar schoten van de om ringende heuvels afgegeven, brachten ons geen nadeel toe, en nadat on derweg de trein was opgenomen, kwam de colonne te 3^ u. N. M. weder in Telok Seumawé terug. Het doorloopen terrein bestond geheel uit natte sawah's en zware met alang2 begroeide heuvels, wat bij de drukkende warmte van dien dag, den marsch zeer vermoeiend had gemaakt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 309