352 een inkomen van 152 a 200 pond sterling 'sjaars. Als zij Chineescli verstaan ontvangen zij bovendien een jaarlijksche toelage van 20 pond. De door hen bekleede plaatsen in hun oude regimenten worden voor hen opengehouden. (Army and Navy Gazette. No. 2026). Beoefening van inlandsche talen. Tusschen 16 April en 15 Mei 1899 zal te Birma voor het eerst examen in de Chineesche taal aan officieren worden afgenomendaarna zal dit geregeld jaarlijks in de maand September plaats vinden. Zij, die slagen, ontvangen een jaar verlof naar China om daar verder hunne studies der moeilijke Chineesche taal te voltooien. Yoldoen zij dan opnieuw aan het hun af te nemen examen, dan hebben zij den voorrang voor alle in China openvallende betrekkingen. (Army and Navy Gazette. No. 2023). School voor cavalerie-officieren in Rusland. Yolgens the Russki Invalid is deze school onlangs gereorganiseerd. Het doel dezer school is 1°. De opleiding der cavalerie-officieren te voltooien voor wat betreft de belangrijkste zaken van cavalerie-wetenschap alsmede rijkunst en af richting van paarden, verder om onderwijzers in het schermen met degen en gabel te vormen. 2°. Om Kozak-officieren op te leiden voor het bevel voeren over een Sotnia en voor de verplichtingen van een staf-officier. 3°. Om goede ruiters onder de manschappen op te leiden voor de af richting van paarden en onderwijzers in het schermen met de sabel van hen te maken. 4o. Het vaststellen van rijkunstige reglementen en voorschriften voor de africhting; het beproeven van verbeteringen en nieuwere denkbeelden; het vergelijken van verschillende methoden voor de opleiding van den troep en het op de hoogte blijven van mogelijke veranderingen in kleeding, uitrusting en bewapening. De school bestaat uit een staf en vijf secties (officieren, manschappen, Kozakkensectie, schooleskadron, en hoefsmidsklasse); bovendien bestaat er een sectie voor non-combattanten en de Nicholasschool voor solda- tenkinderen. Het schooleskadron dient voor veldoefeningen en ver kenningen; voor het beproeven van verschillende methoden van opleiding van den troep en van africhting van paarden en tevens voor het nemen

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 366