353 van proeven met voorgestelde wijzigingen in kleeding, uitrusting en be wapening. Ieder jaar wordt de school bezocht door 40 officieren van de garde- en linie-regimenten, 25 officieren van de garde- en liniekozakken-regimenten en 40 minderen, terwijl ook officieren en minderen der rijdende artillerie toegelaten kunnen worden. De cursus duurt voor officieren 2 jaar, voor kozakken-officieren 10 J- maand en voor minderen 1 jaar en 11 maanden. Het onderwijs omvat de theorie van het rijden, paardekennis, de theorie van het hoefbeslag, de reglementaire bepalingen en de geschiedenis van de rijkunst. De practische lessen bestaan in den winter uit: rijden op afgerichte en op remontepaarden, springen en voltigeeren, rijden zonder teugels en beugek, tactische oefeningen, schermen, en paarden beslaan; in den zomer uit rijden op afgerichte en op remonte-paarden, terrein rijden op beiden, afstandsritten, hertenjachten, beslaan, schermen, zwem men en tactische oefeningen in het terrein. (Journal of the R. U. Service Institution. 15 Dec. 1898 No. 250). Tractements verhooging. Rusland heeft zijn oorlogsbudget verhoogd met 11 millioen roebels voor tractementsverhooging van zijn officieren. Yolgens de Russki Invalid zal die verhooging bedragen voor subal terne officieren (vaanrigs, 2de en 1ste luitenants) 38 a 61 °/0 afhankelijk van den' rang; voor kapiteins 22 °lo, voor bataljonscommandanten 26 °/0, voor regimentscommandanten 5 °/0 en voor opperofficieren 11 a 14°/0. Frederik de Groote en het officiershuwelijk. In Frederik's leger was slechts een betrekkelijk klein gedeelte der of ficieren getrouwd. Het reglement van 1743 schreef voor dat alleen hoofd officieren en Capitaines, commandanten eener compagnie, mochten huwen, met de toevoeging echter: „jedennoch es Se. Königl. Majestat lieber sehen werden, wann ein Officier unverheijrathet bleiben will". Subalterne officieren mochten in het geheel niet huwen, „es ware denn, dass ein armer Officier sein sonderliches Glück durcli eine Heyrath machen könnte". Toch verleende de koning ook in zulke gevallen slechts uiterst zelden zijn toestemming, omdat zooals hij zich eens uitliet een getrouwd subaltern officier meestal na eenige jaren voorgaf ziek te zijn en dan zijn ontslag vroeg. (Militar Wochenblatt van 1899 No. 6).

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 367