361 Den 16d9n October 's morgens vroeg werd het volgende marschbevel uitgegeven Bivak Missigit-Geudé Geudong, 16—10—98. 6 uur V. M. Bevel voor heden. Heden ochtend om 8 uur wordt in Z. Z. O. richting laDgs beide oevers van de Kroeëng Pasei voortgerukt door het gebied van Geu dong eo Hakim Kroeëng, dat geheel vijandig is. MarschindeelingLangs den rechteroever marcheeren drie com- pagnien v/h Baton. waartoe tijdig nog een compie. van dit korps moet overgaan. Langs den linkeroever marcheeren de overige troepen als volgt: Cavalerie vooruit als voorhoede-cavalerie. Voorhoede-. Marechaussée met sectie genietroepen. Hoofdcolonne: 14de Baton. met den trein tusschen de beide ach terste compagnieën. AchterhoedeEen compie. 2da Baton. Een ambulance op den linkeroever achter de voorste comp'9. der hoofdcolonne en een ambulance op den rechteroever. Ik bevind mij achter de voorhoede op den linkeroever. De bevelhebber, (u>.g.) van Heutsz. Door het late uur van afmarsch en tengevolge van de talrijke kronkelingen der rivier, waardoor de colonnes op beide oevers el kander herhaaldelijk moesten inwachten werd eerst te 12| uur N.M. de kampong Tandjong Aron, nabij Madang bereikt, alwaar de be velhebber de rivier wilde oversteken. Onderweg had de colonne van den rechteroever een 3-tal Atjehers neergelegd, doch zelf een zwaar gewonde gekregen. In Tandjong Aron werd nu onmiddelljjk begonnen met het slaan van een loopbrug, hetgeen bij den zwaren stroom geen kleinig heid was. Met behulp van een zwaren kabel, van oever tot oever gespannen, en waaraan een drjjvend vlot bevestigd werd, verkreeg men een middenstuk, dat door den stroom op zijn plaats gehouden werd. Hierover werden twee smalle loopbruggen naar den oever gelegd

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 375