362 - en daar bevestigd. Om 3 uur was deze vlotbrug (25 M.) gereed, en te 5 uur was de geheele colonne, behalve een compie. van het 14d8Bat°n. die op den linkeroever bleef, aan de overzijde, waar onmiddellijk het bivak betrokken werd. Bevel voor 17 October. Bivak Madan, 1710 98. 6 uur V.M. Heden om 7d u. V.M. wordt in algemeen Oostelijke richting gemar cheerd naar Araboengkoe; Matarig Bin en Araboengkoe zijn vijandig. IndeelingEr wordt voortgerukt in gevechtsformatie; de marechaus- sée op den linkervleugelhet 14d0 Baion., met twee compien. in de gevechts» linie, rechts daarvan de genietroepen bij de voorste compie. 14de Baton. Het 2de Bat0D. vormt de algemeene reserve, en neemt den trein achter de 2de compie. De cavalerie zijwaarts van den linkervleugel der gevechtslinie. De ambulance van het 2d0 Baion. achter de voorste compia. van dat korps. De richting wordt gehouden naar den linkervleugel. De marschrichting zal door mij worden aangegeven. Ik bevind mij tusschen gevechtslinie en alg. reserve, welke laatste achter het midden dier linie volgt. De bevelhebber (w.g.) van Heutsz. De maisch begon over uitgestrekto moeras-sawah's. In Tjibrik (gebied van de Tjoet Nja Kerti) en in Hakim Kroeëng, waar Nederlandsche vlaggen waren uitgestoken, was de bevolking gedeeltelijk in de woningen aanwezig. Hier hoorden wij voor het eerst dat in het gevecht nabij Blang Pria op den 15den Oct. het hoofd van Geudong (Radja Hitam) en de bekende Oelama Teungkoe Bah- roen (zie Edi 1878. Kielstra) gesneuveld waren, een bericht dat later bevestigd werd. Te 9^ u. in de kampong Moeliëng, maakte een Atjeher, die ge vangen genomen was, amok en bracht 4 marechaussees en een dwang arbeider klewanghouwen toe, alvorens hij was afgemaakt. Na het verbinden der gewonden werd te 10£ u. weder voorwaarts gerukt en te 11£ u. de kampong Boedjoe bereikt, alwaar tot 12 uur gerust

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 376