397 1°, knielend salvovuur in gesloten orde, op een rij kopschijven (van 0.5 M.), geplaatst met tusschenruimten van 0.5 H., frontbreedte onge veer dubbel zoo groot als die van den eigen troep, afstand onge veer 400 M. 2°, knielend tirailleurvuur idem (frontbreedte schijven ongeveer gelijk aan die van den eigen troep). 3°, tirailleurvuur liggende houding, op een aantal door groen gemas keerde kopschijven, afstand ongeveer 300 M. 4°, salvovuur in verspreide orde, liggend, op een benteng (voorgesteld als vroeger werd aangegeven), afstand tusschen 600 en 800 M. 5°, salvovuur in gesloten orde, knielend, op een benteng, afstand tus schen 1000 en 1200 M. 6°, snelvuur in gesloten orde, staande, op een dichten drom vijanden (door hooge schijven waarvan het onderste deel, manshoogte, alleen duidelijk zichtbaar is, voor te stellen), afstand ongeveer 200 M. 7°, idem, in verspreide orde, afstand idem. 8°, rotten vuur, op vijf in groen verscholen en goed gedekte kopschijven, plaats slechts ongeveer bekend, afstand ongeveer 600 M. 9°, enkelvuur, op idem; afstand ongeveer 600 M. enz. Bjj vele dezer oefeningen zal het niet mogelijk zijn te bepalen hoe veel procent treffers van goede schutters verwacht zou kunnen worden. Gedurende den loop van elk jaar zullen daarom zestien gezamenlijke oefeningen worden gehouden, waarbij zulks wel mogelijk is. Deze zestien oefeningen worden in het voorschrift bepaald aangegeven. Als daarbij een aantal treffers verkregen wordt, dat minstens 9/10 is van dat met goede schutters te verwachten in het voorschrift aangegeven dan wordt aan alle manschappen, die aan het vuur hebben deelgeno men, eene kleine premie uitbetaald, welke voor scherpschutters het dub bele bedraagt van die voor gewone schutters, terwijl korporaals of onderofficieren, die het vuur hebben gecommandeerd, recht hebben op een driedubbele premie. Yuren gelijke onderdeelen yan de compagnie beurtelings op hetzelfde doel, dan wordt aan de afdeeling, die de meeste treffers verkrijgt (terwijl overigens aan bovengenoemde voorwaarde van minstens 9/10 van het aantal treffers met goede schutters te verwach ten, voldaan moet zijn) het dubbele van bovengenoemde premie uitbe taald, de overige afdeelingen behouden hun recht op de gewone premiën.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 411