411 op de eertijds zoo gevreesde Baggara's te werpen. De charge gelukte volkomen. Den Derwischen was dien dag een verlies toegebracht van onge veer 200 dooden; Hunter had slechts 6 gesneuvelden en 10 gewonden bekomen en de welgeslaagde verkenning dus niet te duur betaald, Den 5en verplaatste de Sirdar 't kamp naar Umbadieh, van waar in den avond van den 7®n werd opgerukt tot nabij de vijandelijke stelling, die den volgenden dag zou worden aangegrepen De vier brigades hadden den 7en in den namiddag het kamp van Umbadieh verlaten en waren in carrée door de woestijn voortgerukfc tot 12 uur 30 's nachts. Men had toen gerust tot 4 uur in den ochtend en daarna den marsch weder aanvaard en dien eerst gestaakt, toen bij het dagen de zariba van den vijand zich aan het oog vertoonde. De troepen waren nu op 150 M. afstand van de plaats, die zij bij den aanvang van het gevecht moesten innemen, en 1.5 mijl verwijderd van de vijandeljjke stelling. Een zestal vlaggen wapperde op de positie van Mahmud. De opstelling der brigades was, beginnende aan de rechterzijde, 2e, le, 4e gevechtslinie, 3® brigade reserve. De rijdende- en één veld- batterij bevonden zich op den rechter-, twee batterijen Maxims op den linkervleugel en 2 batterijen veld- in 't centrum. De geheele cavalerie- maeht was opgesteld op den uitersten linkervleugel. In deze formatie werd opgerukt tot op een halve mijl afstand van de stelling. Nu 6 uur 20 min.opende de artillerie het vuurdit vuur werd matig door den vijand beantwoord. Een oogenblik scheen het alsof 's vijands cavalerie den rechtervleugel wilde aangrijpenhet vuur der Maxims noodzaakte haar echter tot teruggaan. Nadat de artil lerie gedurende één uur en 20 min. de stelling bestookt had, staakte zij het vuur en het geheel rukte weder voorwaarts. De 2e brigade „Maxwell" 12®, 13e, 14e Soedan. Baton3. en het 8® Egypt. baton. had de drie eerstgenoemde bataljons in eerste linie en het laatstvermelde in reserve. De brigade maakte gebruik van de Egyptische formatie, d.w.z. per bataljon 4 compagnieën in linie en 2 compagnieën in reserve. Maxwell geleidde zijne brigade naar rechts ten einde de zariba van die zijde te attaqueeren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 425