412 De brigade ,Macdonald (le) had eveneens 3 Soedaneesche batatjons 9e, 10e, 1 le -in linie en het 2e Egyptische in reserve. Gebrek aan ruimte maakte het noodig van de gewone opstelling af te wijkeD, zoo» dat de bataljons in stede van 4, slechts 3 compagnieën in de linie brachten, terwijl de overige 3 compagnieën de reserve van 't bataljon uitmaakten. De Britsche brigade had in eerste linie de Camerons. In compag niescolonne van 8 compien. stonden daarachter, van rechts naar links, de Lincolns, de Seaforths en de Warwicks. De 3e brigade 3e, 4e en 7e Egyptische bataljons vormde de al- gemeene reserve. Een der bataljons had een carrée geformeerd om het kameelkorps. Toen de Camerons tot op 200 M. van de zariba genaderd waren, gaven zij met sectiën salvovuur af. Onmiddellijk beantwoordden de Derwischen dit vuur. De stormloop nam een aanvang. Een handgemeen volgde, de vijand week, trok terug op zijn reduit. Na drie kwartier staakte het vuur in 't centrumopeens deed zich zwaar geweervuur hooren op den linkervleugel. Het waren het 3e en 't 4e Egyptische bataljon, die links van de zariba waren opgerukt en nu den vijand daar in het rivierbed dreven en hem neerschoten. De le en 2e brigade waren inmiddels van de rechterzijde tegen de stel ling opgerukt en hadden den vijand ook daar tot de vlucht gedwongen. De strijd om de zariba had de voordeelen van de Egyptische for matie boven de Britsche duidelijk aan het licht doen komen. De Britsche troepen hadden zich bij het stormeD, doordien zij te veel op elkaar gedrongen waren, slechts met veel moeite door de verhak- king kunnen werken en daardoor tevens den vijand een compact doel geboden. Bij de Britsche brigade was het cijfer der verliezen dan ook belangrijk hooger, dan bij de inlandsche troepen Die bri gade betreurde 24 dooden en 104 gewonden, waarvan later nog 20 stierven. Yan da divisie Hunter waren gesneuveld 57 man en gewond 365 man. Gewond waren verder 4 Britsche en 16 Egyp tische officieren. Het resultaat van dien dag was, dat Mahmud des Sirdars gevan gene werd en dat de vijand die 3000 dooden had achtergelaten

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 426