415 le brigade, Cotndt. IA Kol, Macdonald. 2® Comd4. L4. Kol. Maxwell. Be Comd4. Kol. Lewis Deze brigades waren samengesteld uit dezelfde korpsen als bij de Atbara-expeditie. Het 13® Soedaneesche bataljon der 2® brigade stond thans echter onder de bevelen van Smith Dorrien Bey. De voormalige Comd4. Collinson Bey was in den nieuwen veldtocht belast met het bevel over de: 4® brigade, die bestond uit het le Egyptische bataljon, Comd4. Bimbashi Doran 5e idem Borhan Bey; l7e idem Bunbury Bey; Ige idem Bimbashi Matchett; Het 18® bataljon was kort te voren opgericht. De Britsche divisie, Comd4. gen. maj. Gatrace, bestond uit twee brigades. De 1® brigade, Comd4. Kol. Waucbope, was uit dezelfde korpsen samengesteld, die in 't voorjaar in 't veld waren geweest. De Lin- colns stonden nu onder de bevelen van L4. Kol. Louth, de Warwicka onder die van L4. Kol. Forbes. De Warwicks waren versterkt met de twee compagnieën, die deel hadden uitgemaakt van het garnizoen van Merawi en verwachtten bovendien nog eene aanvulling van 60 man. Met inbegrip van het personeel, ingedeeld bij de Maxims en van dat behoorende tot den medischen dienst, telde die brigade 3500 man. De 2® brigade, Comd4. Kol. Lyttelton, was nog niet uit Egypte aangekomen. Zij was samengesteld uit de volgende korpsen. 1® baton. Northumberland Fusileers, Comd4. L4. Kol. Money. 2® Lancashire L4. Kol. Collingwood. 2® Riflebrigade van Malta Kol. Howard. 1® Grenadier Guards van Gibraltar. Elk bataljon telde 1000 man. Een detachement Maxims 4 stukkenwerd van Alexandrië ter versterking der brigade toegezonden. Met inbegrip hiervan was deze 2® brigade 4000 man sterk, de geheele divisie dus 7500 man. De sterkte van een bataljon der divisie Hunter stellende op 750 man, was de geheele divisie 12000 man sterk.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 429