421 c. Het bedekken van de huid der genitalia met eenige vette stof (olie, vaseline) als doelmatig beschermend middel. d. Het wegnemen van een te lange voorhuid, die eene zorgvul dige reiniging na den bijslaap in den weg staat. e. Het urineeren onmiddellijk na den suspecten coïtus, ten einde het in het voorste deel der pisbuis gedrongen slijm, druipersmetstof bevattende, te verwijderen. f. Het toepassen van ruime wasschingen na den coïtus met water, waaraan zoo mogelijk bacteriëndoodende middelen worden toegevoegd. In voorzichtige handen is een sublimaatoplossing (11000.), of een oplossing van overmangaanzure kali (V2 gram op een wijnflesch water) daarvoor aan te bevelen; men droge de geslachtsdeelen na de bevochtiging met deze middelen niet af, om ze den tijd te laten doodend op de bacteriën in te werken. g. Het brengen van één droppel eener sterke oplossing van helsche steen (2 percents oplossing van nitras argentis, vooral niet sterker!) in de pisbuisopening en van eenige droppels in de sleuf achter den eikel. Dit kan geschikt geschieden met druppelfleschjes, zcoals o. a. door Dr. Blokusewski zijn aangegeven. Helsche steen is namelijk een krachtig middel ter dooding van de zg. gonococcen, de levende oorzaken van den druiper. h. Steeds eische de man een voorafgaande reiniging der geslachts deelen van de vrouw. A. Geregelde wekelijksche geneeskundige inspectie van alle mi litairen in de kazerne (en dus niet te vergeten ook van de onderof ficieren en arrestantendoor den officier van gezondheid belast met den garnizoensdienst. Wordt een man besmet bevonden, dan behoort hjj zoodra moge lijk naar een ziekeninrichting ter behandeling te worden opgezonden. Is hij gehuwd, of heeft hij een huishoudster dan zal aan de vrouw, als zij beweert niet ziek te zijn en dus weigert in het hospitaal te worden opgenomen, het verblijf in de kazerne worden toegestaan, mits zij zich gedurende eenige achtereenvolgende dagen (het alui- Het eenige bezwaar tegen deze oplossing' is, dat zij vlekken in het goed achterlaat. II MAATREGELEN te NEMEN DOOR DE MILITAIRE AUTORITEITEN.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 435