434 aan den trein, die u uw eerste garnizoensplaats tegemoet voertdat ig geen pure beleefdheid, dat is een soort dienst uit courtoisie ontstaan. 1) Uit dit alles volgt, dat in Holland de oudere zich meer bemoeit met de gedragingen van den jongere en dit zelfs door de chefs als eisch gesteld wordt. Hier neemt men bij vele bataljons niet eens de moeite den pas aangekomene aan de officieren van zijn korps voor te stellen. Dat er op persgebied in Holland wel eens een onheusche toon gevoerd wordr, geloof ik graag; veelal is dit gebrek aan schrijfroutine, die tot uitdrukkingen leidt, die men bij meer schrijven van zelf als slecht de zaak dienende achterwege laat. Op dit gebied is Indië bepaald voor: hier debatteert men heelemaal haast niet, alles wordt hier kalmweg geslikt en alleen de kletstafels zouden kunnen getuigen van de grieven der collega's. Nog eens: 't is hier alles behalve botertje tot den boom. ]k zou graag willen, dat een vergeljjking als bovenstaand in het voordeel van het Indische Leger uitviel, maar't tegendeel lijkt mij juist't geval. Mavoes. P. S. Hoog-en laaggeplaatsten bij het Indische Leger, vergun mij u te wijzen op het stuk in den laatsten Militairen Spectator van den gepensionneerden kolonel Hingman, getiteld: „Herinneringen uit mijne militaire loopbaaneen teedere snaar." De naam van dien kolonel wordt bij het Nederlandsche Leger nog steeds met eere genoemd, door een ieder, die onder hem diende; hij was een flink en rechtvaardig chef. Dat men ook hier met diens herinneringen zijn voordeel moge doen. 't Zij zoo. 1) Verscheidene van de H. Krijgsschool bij de korpsen gedetacheerde officieren mochten zulks ondervinden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 448