439 Een majoor toegevoegd. Een officier werkzaam op het bureel van den inspecteur. Een generaal-majoor commandant der bereden artillerie. Twee officieren toegevoegd. Een generaal-majoor commandant der vestingartillerie. Een luitenant-kolonel, twee kapiteins en een kapitein-ma gazijnmeester toegevoegd. Een luiteoani-kolonel directeur der artillerieschietschool. Een majoor voorzitter der commissie van proefneming. Vier officieren vaste leden. Een luitenant-kolonel hoofd der werkplaatsen voor draagbare wapenen, tevens belast met de functiën van inspecteur der draagbare wapenen. Een kapitein hoofdopzichter, tevens belast met de functiën van ondericspecteur der draagbare wapenen. Deze officieren worden slechts ten deele door ons in reke ning gebracht, omdat bijv. in Indië ook een Commandant der Veld-en Bergartillerie bestaat, Diens functie is naar het ons voorkomt echter een meer ondergeschikte, zoo dat bij het Indische Departement van Oorlog veel meer zaken behandeld worden de Bereden Artillerie betreffende, dan bij het Nederlandsche Departement. Aan dien com mandant is een adjudant toegevoegd. Een schietschool is het Indische leger niet rijk, toch worden vele tot de Nederlandsche schietschool behoorende werkzaamheden in Indië bij de commissie van proefneming verricht. In verband met een ea ander zullen wij de bovengenoem de officieren tot een totaal van 14 in rekening brengen. Staf van het wapen der genie Een generaal-majoor inspecteur. Een kapitein adjudant. Een kolonel en een kapitein toegevoegd. Totaal 4 officieren. Inspectie voor het militair onderwijs. Voor memorie De belangen van het militair onderwijs worden in Dl. I, 1899. 29

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 453