449 geveer als volgt te redigeeren. „Ook onder de onderluitenants en adjudant-onderofficieren d.d. officier worden meermalen bijzonder geschikte personen voor den dienst bij de depotbataljons aangetroffen." Of eischt men werkelijk uitsluitend bij uitstek geschikte „drilmeesters" en wordt opvoeding van den recruut tot soldaat, waarvoor, naar onze meening, juist uitermate geschikte officieren noodig zijn, geheel buiten beschouwing gelaten. Zou een troepenofficie?'" toen hij zijn artikel „Onze inlandsche fuseliers", schreef, ooit een zoo negatief resultaat verwacht hebben Takchus. Groot tenueeene ramp. De order, vaststellende het nieuwe groot tenue bereikte mij diep in de binnenlanden, nog juist in tijds om bij een goed bekend staand kleermaker in Europa eene jas te bestellen, met z. g. „echt" gouden tresweilc. Even voor Januari 1898 arriveerde dat kleedingstuk, behoorlijk ver zekerd in een blikken trommel en in vloeipapier verpakt. Toen het treswerk van die jas, zwart en ontoonbaar was geworden (Juni 1898) droeg ik een welbekend tailleur te Batavia op, die jas nogmaals van „echt gouden" treswerk te voorzien. Toen dat treswerk zwart en ontoonbaar was geworden (Januari '99) nam ik een proef met „nieuw procédé." Nu dat „nieuw procédé" zwart en ontoonbaar begint te worden.... Moet het lijdensverhaal nog verder worden voortgezet? Het is mij bekend, dat vele van mijne kameraden eene ondervinding opde den, die weinig van de mijne verschilt. Ieder, die een plaats bezoekt waar vele officieren in groot tenue bijeen zijn, zal zich kunnen over tuigen dat van verscheidenen dit „groot tenue" na een zeer schaarsch gebruik van nog geen anderhalf jaar, lang geen „galakleed" meer is. Zouden zij, die waken voor de belangen van het Indisch officiers korps geen poging willen en kunnen doen om te verhoeden dat leden van dat korps, ter wille van een „groot tenue", verplicht zijn tot eene uitgave (binnen twee jaar) van 40 -+- 40 14 gulden? H. Kleine tenue in het hlauw met sabel. Eene vraag. Bij het ver welkomen en uitgeleide doen van hiërarchiek boven den verwelkomer of uitgeleider gestelde chefs wordt gedragen „kleine tenue in het blauw met sabel." De gebruikelijke opvatting van die bepaling brengt mede dat ook „afgetreden" chefs door vroegere inferieuren „in het blauw" worden uitgeleid. Zoo kan men herhaaldelijk aan een station aantreffen een

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 463