480 ren tot de overige wapens en diensten behoorende en gaat men uit van het denkbeeld dat alleen de cavalerie- officieren twee paarden moeten houden, dan zoude aan fourage-indemniteit volgens de hooger aangegeven maatstaf slechts behoeven te worden uitbetaald 12 X (31 X f 40 410 X f 25) 137,880 'sjaars. Men houdt dan een bedrag van 136,360 beschikbaar om daarvan: le, sommige categorieën van tractementen te verbeteren. 2e, de thans onder den vorm van fouragegelden door sommige officieren genoten inkomsten te wijzigen in tractementsverhooging. Ofschoon nu eene verhooging van f 50 's maands voor de oudste helft der le luitenants en van f 25 voor de oudste helft der kapi teins ons noodig voorkomt, (men zie het staatje waarin de in komsten der officieren en de nieuwe inkomsten der ambtenaren Binnenlandsch Bestuur zijn voorgesteld) zoo willen wij, rekening houdende met de voorwaarde, die we ons steldeD, om de begrooting niet blijvend te verzwaren, iets wat van die verhooging een gevolg zoude zijn, slechts uitgaan van eene tractementsverhooging voor beide van f 25 's maands. Yan die tractementsverhooging zouden wij wenschen uit te sluiten de officieren van gezondheid en de militaire apothekers, wier inkomsten niet alleen hooger zijn dan van de overige officieren, doch die daarenboven in de subalterne rangen het recht hebben burgerpractijk uit te oefenen. Het aantal der P luitenants bedraagt, als men de beide laatst genoemden buiten beschouwing laat, 464, dat der kapiteins 345. Yoor de gewenschte tractementsverhooging zoude dus benoodigd zijn f 121.500, zoodat nog een bedrag van ongeveer 15,000 zoude overblijven voor de sub 2e genoemde officieren, in hoofdzaak subal terne officieren der genie. Dat door de vorengenoemde tractementswijzigingen slechts in de meest dringende behoeften wordt voorzien, wordt duidelijk indien men wederom in een graphisch overzicht die tractementen en de voor de ambtenaren van het Binnenlandsch Bestuur voorgestelde, aangeeft (fig 3). Alleen dan ook de wensch om te doen uitkomen dat eene verbetering mogelijk is zonder blijvende verhooging der betrekkelijke posten op de

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 494