520 „ke bestemd zijn om deel te nemen aan of terug te keeren van wedren- „nen of harddraverijen, eene reductie op de normale vrachtprijzen is „toegestaan 1); „3e, dat, om de toepassing van de onder 2 genoemde bepaling te „verkrijgen, de zendingen, zoowel op de heen- als op de terugreis „vergezeld moeten zijn van een door het comité der wedrennen of „door het bestuur der harddraverijvereeniging afgegeven en onder zoekend bewijs, dat de paarden aan de wedrennen of harddraverijen „deelnemen of deelgenomen hebben; 4edat op de vrachtbrieven, waarmede bedoelde paarden worden „vervoerd, eene aanteekening moet worden gesteld, waaruit blijkt, „dat de paarden vervoerd worden om deel te nemen aan of terug te keeren „van wedrennen of harddraverijen; „5e, dat door de officieren geene verblijfkosten en voor hunne oppas- „sers geene daggelden aan het Rijk in rekening mogen worden „gebracht". Behalve deze ondersteuning ontvangt de Militaire Sportvereeniging eene Rijks-subsidie, terwijl bovendien door het Ministerie van Oorlog nog prijzen worden uitgeloofd. Zeer zeker een bewijs, dat men in Nederland het nut van dergelijke oefeningen zeer hoog schat. Trouwens geen enkel officier van een bereden wapen, dunkt me, kan hieromtrent eene andere opinie zijn toegedaan. Komen de sleepjachten zooals die gehouden worden door de Yer- eeniging „Gelria Hunt" hier in Indië in het geheel niet voor, en ziet men door particuliere vereenigingen zelden een nummer uitge schreven, waaraan officieren met hunne dienstpaarden kunnen deelnemen, de Militaire Yereeniging ter beoefening van Hippische Sport te Salatiga doet te dien opzichte zooveel slechts mogelijk is. Dat haar streven op prijs wordt gesteld, blijkt uit het feit, dat ook haar van Regeerings- wege eene jaarlijksche subsidie is toegekend geworden. Dat door particuliere vereenigingen geene nummers gegeven wor den, waaraan door officieren kan worden deelgenomen, is zeker hoofd zakelijk toe te schrijven aan de omstandigheid, dat bijna allen bereden 1) Yoor zoover mij bekend, geschiedt zulks ook door de N. I. spoorwegmaatschappij

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 534