43 Omtrent de ordonnansen blijft bet vroeger bepaalde van kracht. Een opnemer bij de voorhoede. De compagnie, bestemd om den Glé Gapoej te bezetteD, marcheert aan het hoofd der hoofdcolonne. b. te volgen weg: Over Kota Mantröë Garot, linkeroever Pidië- rivier naar Mètareuëm. Ten Z. hiervan gaan cavalerie, marechaus- sées, ambulance en de compagnie 14de Baton. 1) op rechteroever over naar den Glé Gapoej; overige troepen blijven op den linkeroever en wachten nadere bevelen. c. Uur van afmarsch: 7 uur Y. M. De troepen op dit uur opgesteld op den weg naar Peukan Pidië, het hoofd der voorhoede voorbij de groote brug, nabij het punt waar de weg naar den Peukan voert. Trein: De colonne voert voor 4 dagen vivres mede. Infanterie reserve-munitie aan het hoofd van den algemeenen trein. VerplegingYóór den afmarsch wordt een warm maal gebruikt en het ontbijt medegenomen. Ieder man draagt bij zich een ver schooning aan ondergoed, een paar reserveechoenen, sprei en eet ketel. Yeldflesschen gevuld met thee. Op den etappepost nabij den Glé Gapoej worden voor de ageerende colonne voor 6 dagen vivres opgelegd, waarmede reeds op den 2den dezer een aanvang wordt ge maakt. Deze vivrestrein resteerende dwangarbeiders en draag- paarden marcheert ten 9 uur Y.ftL af onder geleide van twee compagnieën Infie. 2). Op de volgende dagen wordt hiermede voort gegaan. Plaats bevelhebber: Aanvankelijk tusschen voorhoede en hoofd colonne. De bevelhebber. Door cavalerie en marechaussées gedekt, die dadelijk den Glé Djroeët bezetten, werd langs den linkeroever naar Mètareuëm ge marcheerd, waar de voorhoede de rivier overstak, den Glé Gapoej verkende en onbezet vond (10 uur 15 V. M.). De compagnie 14de Bat0"., die hier als bezetting zou achterblijven, begon onmiddellijk met het in orde maken van haar bivak, aanvankelijk aan den N. Westvoet 1) Deze compagnie zou den Glé Gapoej bezetten. 2) Van het 14de Bataljon.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 55