44 van den heuvel, later overgebracht naar den top in een der bestaande bentings. De colonne, die langs den linkeroever was doorgerukt, ontving vuur in kampong Langga uit eenige loopgraven, die dea weg door het moeras bij Mètareuëm bestreken. De vijand werd met achter lating van één doode verdreven, waarna de hoofdcolonne de rivier overging en te 11 uur 40 V. M. de marsch in Oostelijke richting werd voortgezet in breed front met de cavalerie verkennend vooruit. Op den rechtervleugel 4 brigades marechaussees met 2 als soutien er achter en 6 in reserve, op den linkervleugel twee compagnieën 3de Bat»", in gevechtsformatie met een compagnie als reserve er achter. Achter deze linie volgde in het midden de artillerie onder dekking van een compagnie 3 Daton., daarachter twee compagnieën 2de Baton. als algemeene reserve en eindelijk de trein gedekt door de beide andere compagnieën v/h 2*= Bat™. Langs Seuriweuë en door kampong Pisang en Beutong werd zoo naar Titeuë gemarcheerd, waar de colonne te o uur 30 N. M. aankwam en het bivak betrok. Alleen de achter hoede was gedurende den marsch licht beschoten. Te 9 uur V. M. marcheerde dien dag van Segli naar den Glé Gapoej een transport vivres, onder dekkiug van twee compagnieën 14de Baton. Op den terugmarsch werd dit transport licht beschoten uit Kong-Kong, waardoor een inlandsche fuselier licht gewond werd. Iu den nacht van 2 op 3 Augustus werd het bivak te Titeuë licht beschoten, 's Morgens werd te 7 uur V. M. opgerukt naar de heuvels Z. W. van Tjot Pliëng, waar de voorhoede, niettegenstaande het zware terrein, reeds te 8 uur 10 aankwam. De commandant van het 2d« Bat™ kreeg nu bevel om met zijn bataljon, het korps marechaussée en de cavalerie in Zuidelijke richtin g op te rukken tot daar waar de Kroeng Tiro uit het gebergte treedt, vervolgens in Oostelijke richting af te buigen en langs en over den voet van het gebergte door te dringen tot Blang Basah, vanwaar de Glé Siblah zou worden genomen. De artillerie nam stelling op den Tjot Plieng om deze beweging zoo noodig te kunnen steunen. Bij de kloof gekomen, waaruit de Kroeng Tirö in de vlakte treedt, kreeg men van de rechts en links daarvan gelegen hooge heuvels vuur.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 56