45 Een afdeeling marechaussee, die de heuvels op den rechter oever beklom, verdreef den vijand, waarna, met deze afdeeling als rechterflankdek- kiDg, in N. Oostelijke richting werd opgerukt (9 uur 35 Y. M.) De artillerie, die den vijand, welke zich op den Glé Siblah bevond, onder vuur gehouden had, rukte nu ten 11 uur Y. M. met twee compagnieën 8de Bat™. vooruit naar den Tjot Moeroeng, terwijl de trein onder dekking der twee resteerende compleèn van het 3(lc Bat0", bij Tjot Pliëng achterbleef. Om 12 uur 30 N. M. opende de artillerie haar vuur nogmaals op den Glé Siblah, zoodat de vijand, die ook uit het Oosten bedreigd werd, haastig de vlucht nam. Te 12 uur 45 was de Glé Siblah door ons bezet en te 2 uur 30 N. M. waren alle troepen vereenigd in het bivak Lho Igeuëh, aan den West-voet van den Glé Siblah. De omtrekkende colonne had slechts weinig van den vijand bemerkt; uit een der kampongs trachtten 3 Atjehers een sectie van het 2dL Bat™, te overvallen, doch allen werden nedergelegd. Ook de cava lerie legde een vluchtenden Atjeher neder; aan onze -'ijde werden dien dag niet levensgevaarlijk gewond 1 Eur. en 2 Amb. fuseliers en een dwangarbeider. Den 3den Aug. werd onder dekking van twee compieGn. 2do Reserve Bat™, en de landingsdivisie weder een vivres-transport naar den Glé Gapoej gebracht, zonder door den vijand te worden verontrust. De nacht van 3 op 4 Augustus ging rustig voorbij. Den 4den Augustus kreeg het 3de Baton. de opdracht om over Troeseb naar Mampièh op te rukken, de daar aangetroffen nederzettingen te ver nielen en deDzelfden dag in het bivak terug te keeren. Te 6 uur 30 Y. M. uitgerukt, werd om 7 uur 45 Koeta Troeseb bereikt, om 8 uur 12 hst Zuidelijk daarvan gelegen heuvelterrein. Hier vielen de eerste schoten op de colonne, die echter dadelijk ophielden toen de troepen de toppen hadden bezet. Volgens de gidsen was om 9 uur 55 de kr. Hampièh bereikt; twee compagnieën bezetten de heuvels rechts en links, de twee andere daalden in de vallei af en vernielden de nederzettingen en voorraden. Om 1 uur N. M. vernam de colonne commandant van een- gevangen genomen Atjeher dat de kr. Mam pièh nog een paar uur verder lag en dat men hier bij de kroeng

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 57