46 Tratoeë was. Met het oog op het late uur eo den ontvangen last werd daarop terug gemarcheerd naar het bivak te Lho Igeuëh, terwijl onderweg bij het doorzoeken van het terrein 5 gewapende Atjehers werder neergelegd. Dezen zelfden dag ging het 2de Baton met den trein om 7 uur Y.M naar den Glé Gapoej om zieken en gewonden af te halen en vivres op te voeren. De weg liep over Tjoembo, Limlö en Beutong, waarbij in den aanvang en ook op den terugmarsch eenig vuur gekregen werd uit omliggende kampongs, tengevolge waarvan 1 dwangarbeider sneu velde en er 3 gewond werden. Een half uur na den afmarsch van het 2 Baton. rukten de marechauseés uit (4 brigades) om vijanden, die het transport beschoten, te overvallen; zij troffen niets meer aan. s Nachts te 10 uur N. M. rukte het korps marechausseés versterkt door een peloton Inf. uit, om de nederzettingen van Oemar op den Blang Keudah (een vlakte aan den bovenloop der kr. Tirö) te over vallen. Te 1 uur aldaar aangekomen, bezette het peloton Inf. den heuveltop aan den ingang van den Blang Keudah, en gingen de ma- rechaussées vooruit. Benden werden niet aangetroffen, doch een 5 tal gewapenden nedergelegd, en de schuilplaatsen en voorraden ver nield, waarop naar het bivak werd teruggemarcheerd, dat tegen 6 uur 30 Y. M. bereikt werd. Den 5'1"1 Augustus, nadat de nacht rustig was voorbijgegaan, werd rustdag gehouden. Omstreeks 1 uur 's nachts kwam te Segli bericht dat T. Oemar met 500 man door Bambi, naar P. Pisang bij den Peukan Pi- dië was getrokken. Zoo spoedig mogelijk rukte het 14de Bat011 (2 compieën) en het gde R8gerve Bit»". (3 compieiin) van Segli naar Peukau Pidië en P. Pisang, waar vernomen werd dat de bende een half uur te voren was afgemarcheerd naar Sanggeuë. Hierheen op gerukt kreeg men bericht dat T. Oemar naar Klibeuët was gegaan. In kampong Barat was de telefoon vernield en bemerkte men aan de voetsporen, dat de bende hier den weg verlaten had, en over de sawah naar Goendoeë was getrokken, waar spoedig ook volk werd waargenomen, dat het vuur opende toen de troep op de sawah dé- boucheerde.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 58