47 De rand van Goendoeë werd genomen ea de vijand met achter lating van 5 dooden verdreven. Over Goendoeë en Dalaeëag, werd hij nog achtervolgd, doch in kroeng Seumideuëa raakte men het spoor bijster. Over Teubéag ea Lang werd naar Sogli teruggemar- cheerd, alwaar de troep te 11 Unr 30 Y. M. aankwam. Den 6den Augustus keerde de bevelhebber onder dekking der ca valerie naar Segli terug en gaf het commando over het bivak te Lho Igeuëh over aan den chef van den Staf, den Luitenant-Kolonel Koster. In den afgeloopen nacht werd het bivak Lho Igeuëh niet be schoten. Te 6 uur 30 V. M. marcheerde het 3de Bat™. langs den zelf den weg als den vorigen dag met den trein naar den Glé Gapoej om vivres te halen. 4 Brigades marechaussée waren nu een half uur te voren uitgerukt en hadden ongezien een flankstelling ingenomen in het bedekte terrein. Ook nu werd het transport op grooten af stand licht beschoten, waardoor 1 dwangarbeider gewond werd. Een uitgezette hinderlaag der achterhoede en de marechaussees legden echter 8 Atjehers neer. Het 2de Bat™, met 2 pelotons cavalerie, een sectie genietroepen en een ambulance marcheerden dien dag te 7 uur V. M naar den Blang Keudah, op de flanken gedekt door afdeelingen, die zich door de heuvels rechts en links van de kloof der kroeng Tiro bewogen. Tien neder zettingen en groote voorraden werden aangetroffen en vernield en daarop een pad ingeslagen, dat langs de kr. Koekoeë, een zijrivier der kr. Tiro, naar Beungga en Tamséh voert. Dit werd gevolgd tot 3 uur 15 N. M. en daarop naar het bivak teruggekeerd, waarde troep tegen 5 uur 15 aankwam. Te 6 uur 30 Y. M. ging dezen dag een vivrestransport van Segli naar den Glé Gapoej onder dekking van twee compagnieën van het 14de en <jrie compagnieën van het 2de Reserve Bat™.; het keerde tegen 2 uur 30 N. M. te Segli terug, zonder een vijand te hebben aangetroffen. De marechaussees begaven zich dien nacht te 10 uur 30 naar de Geudé Maloe, alwaar zich gewoonlijk slecht volk ophield. Te 12 uur 15 N. M. daar aangekomen, werd de Gcudé gedeeltelijk afgezet, naar binnen gedrongen en de bevolking gesommeerd zich buiten de woningen

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 59