53 Yan de twee compie™. van het 2do Baton., die den 17den's avonds gewonden te Segli brachten, keerde een compagnie met den korps- commd1. naar Lho Igeuëh terug, met het oog op den, den 22sten op nieuw te ondernemen, tocht naar Tangséh. In verband daarmede keerden tevens den 19den van Lho Igeuëh naar Segli terug, 2 pelotons cavalerie, een sectie berg-artillerie, sectie genietroepen en alle draagpaarden van den trein. In Lho Igeuëh bleven dientengevolge het 3de Baton., 3 compieën. van het 2de Baton., sectie genietroepen, 1 ambulance en sectie artillerie. Al deze troepen waren bestemd om den 238ten op marsch te gaan naar Tangséh, behalve twee compie™. van het 2de Bat™, en 5 sectie artillerie, die het bivak Lho Igeuëh zouden vasthouden, en waarvoor in dat bivak tot 1 September vivres opgelegd waren. Deze colonne onder den L4. Kol. Willems, zou marcheeren van Peuningiët rechtstreeks over het gebergte naar Tangséh met ver mijding van Beungga en de kloof. Behalve een nood ration, bij den man, kreeg de colonne voor vier dagen vivres mede. De bezetting van Grong-grong werd den 20st9n Augustus op twee compagnieën gebracht, ten einde meer offensief te kunnen optreden. De marechaussées en het 14de Bat™, onder majoor van Loenen maakten dien dag een tocht van Segli over Sanggeuë, Seuntang, Reubèë, Beuah, Andeuëh, Lala, Baloeë en Langga en terug. De colonne ontving hierbij slechts een drietal schoten, legde twee Atjehers neder en kwam te 8 uur 30 N. M. in Segli teru»-. Den 21sten Augustus was het algemeene rustdag. Den 22sten werd onder persoonlijke leiding van den kolonel van Heutsz van Segli uit een nieuwe tocht naar Tangséh onderno men ingevolge het hier opgenomen Marschbevel voor den 22s4en Augustus 1898. Laatste berichten omtrent den vijand. Vijandelijke benden zouden zich ophouden in de Gloempangs Pajong en Minjeu, in Teupin Raja en Amoet, terwijl de Glé Poentang door hen bezet zou zijn. Tamséh, in het gebergte ten Zuiden van Keumala, zou door 200 O

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 65