56 Om 7 uur "V. M. werd van Segli afgemarcheerd, en om 8 uur 30 Kota Mantróë Garot bereikt, waar tot 9 uur gerust werd. Om 10 uur was de colonne te Glé Gapoej, van waar om 11 uur verder werd voortgerukt door de sawahs Oost van Seuriweuë en Kandang naar Keumala Raja. Een drietal schoten uit Palöh op de colonne afge geven, vormde het eenige teeken van de aanwezigheid des vijands; om 3 uur N. M. was de troep te Keumala Raja vereenigd. Vanhier marcheerden eenige afdeelingen marechaussees recht Zuid over den Glé Meulinteuëng naar Keumala Dalara, terwijl de colonne door het bed der Pidië-rivier langs een kleinen omweg deze kampong bereikte, en daar het bivak betrok. T. Bin Keumala, door den bevelhebber opgeroepen, meldde zich 's avonds in het bivak en berichtte dat T. Oemar den 216ten nog in Tamséh was, doch volgens gerucht den 22st0n over Treuëng Poedéng zou terugkeeren. Xoch T. Bin Keumala, noch een zijner volgelingen kende overigens een anderen weg naar Tamséh dan dien 'door de versterkte kloof van Beniët en allen betwijfelden of het wel mogelijk zou zijn deze kloof te omtrekken. Wel ging er van een der Keu- mala's een voetpad over Seumileuë rechtstreeks naar Tamséh (met een zijtak van Seumileuë naar Djantoï en Pantja, waarheen T. Oemar zich in Januari 1898 had teruggetrokken, toen hij bij Djantoï werd aangevallen), doch deze weg voerde grootendeels door totaal onbe kende wildernissen en was minstens 5 a 6 dagmarscüen lang. Beslo ten werd dus om den volgenden morgen naar de kloof van Beniët op te rukken, en hier aangekomen naar omstandigheden te handelen. In den avond van den 22Bten ontving de bevelhebber nog een bericht van de colonne Willems, dat via Glé Gapoej en Segli naar Garöt geseind en van daar door een Atjeher was overgebracht, meldende dat T. Oemar met zijne vrouwen van Tamséh in Zuidelijke richting naar Geumpang zou zijn gevlucht, en dat Panglima Karim dwars door de bosschen en bergen naar de IX moekims Keumangan zou zijn teruggekeerd, een bericht, dat later bleek onjuist te zijn, Marschbevel voor den 238"® Aug. 1898. Bivak Keumala Dalam 22 Aug. 7 uur X. M. Berichten van den vijandAlle berichten luiden dat T. Oemar met

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 68