63 ▼uur, doch de vijand vluchtte onmiddellijk toen eenige brigades marechaussees ten aanval vooruitgingen. Langs kampong Langga werd te 3 uur de Glé Gapoej bereikt, waar de colonne Willems een uur te voren was aangekomen en een uur rust genomen werd. De colonne Willems was, zooals wij zagen, den 23sten van het bivak Lho Igeuëh vertrokken om te bep roeven langs een rechtstreek- schen weg, met vermijding van de kloof Beoiët, Tamséh te bereiken. Deze weg bleek echter niet te bestaan en zoo deboucheerde de colonne den 248tol 's morgensnabij Beungga, waar hij het vuur hoorde, dat in de kloof op de colonne van Heutsz werd afgegeven. Meenende, dat deze laatste bezig was de kloof te forceeren, en haar daarbij willende steunen, marcheerde zij daarop in de richting van de kloof» in de nabijheid waarvan zij de Oostelijk gelegen wand beklom om te trachten eene domioeerende positie te vinden, van waaruit zij den aanval der colonne van Heutsz kon steunen. Dit mislukte, door dat eerst 's middags, toen het vuur reeds lang was opgehouden, de top van den steilen en hoogen heuvel was bereikt. Hier moest zonder drinkwater het bivak worden betrokken. Den 25&teu werd afgedaald naar den kloof-ingang, die tegen den middag bereikt en onbezet bevonden werd. Daar het te laat was geworden om verder door te rukken, werd vóór den kloof-ingang het bivak betrokken. Van hier werd den volgenden morgen eene verken- ning gedaan langs den rechter berg wand, die zoover werd uitgestrekt, dat achter de kloof eene vlakte, waarschijnlijk die achter de water scheiding, werd gezien. Niets vernemende van de colonne van Heutsz en bij gebrek aan vivres den 2S8tm op den Glé Gapoej moe tende terug zijn, werd die verkenning daa rop gestaakt en naar het bivak teruggekeerd, van waar den 278ten 's morgens te 9 uur de terugmarsch naar Keumala Dalam en den 28sten naar Segli werd aangenomen. Om 4 uur 's middags van den 288t<® marcheerde de colonne van Heutsz van den Glé Gapoej af en was 's avonds 6 uur 30 te Segli. Hier ontving de bevelhebber het bericht dat de vrouw van T, Mantröë Garöfc in kampong Panté was opgelicht.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 75