249 Circulaire van de Redactie der Soldatenkrant. Wij yermeenen op geen betere wijze uiting te kunnen geven aan de belangstelling, die wij voor het streven van de Redactie der Soldatenkrant gevoelen, dan door mede te werken om de ondervolgende circulaire te helpen verspreiden. „Reeds bij herhaling zijn er moeilijkheden voorgekomen tusschen ons en den tegenwoordigen uitgever van ons blad. Die moeilijkheden spruiten hoofdzakelijk voort uit de geringe bereidwilligheid van dien uitgever om eenige uitgaven te doen in het belang van de courant. Zoo zijn o. m. de verbetering van het papier en het beschikbaar stellen van een klein bedrag voor het uitschrijven van een prijsvraag, zaken waarop door ons te vergeefs bij herhaling bij hem is aangedrongen. Na ernstige overwegingen hebben wij besloten om, in het belang van het blad, de exploitatie daarvan met ingang van 1 October 1899 geheel in eigen beheer te nemen. Het voornemen bestaat om de papiersoort, waarop de courant gedrukt wordt, te verbeteren en om maatregelen te treffen, dat meerdere illustra tion en ook meer verhalen, betrekking hebbende op vredestafereelen, daarin voorkomen. Het is onnoodig te zeggen, dat ons werk door eigen exploitatie aan merkelijk wordt verzwaard; wij zullen ons evenwel die meerdere moeite gaarne getroosten, doch zouden daarentegen niet gaarne kans op financieel nadeel beloopen, voortspruitende uit een eventueel tekort op de exploitatie. Uwe steun is daarom zeer gewenscht. Vermits de uitgever beslist heeft geweigerdom ons opgaaf te verstrek ken van de namen der tegenwoordige abonné's en van den verkoop door cantines en bijzondere personen, zijn wij genoodzaakt langs dezen weg Uwe bereidwilligheid in te roepen. Zeer beleefd noodigen wij de oud-abonné's uit om door invulling der ingesloten Kaart kenbaar te maken, dat zij ook voor den 3den jaargang abonné wenschen te blijven, terwijl wij ons de vrijheid veroorloven de nog niet geabonneerden te verzoeken ons door hun abonnement te willen steunen. De prijs blijft, evenals vroeger, f 1.per jaar voor hier te lande en f 2.voor Oost- en West-Indië en het buitenland; afzonderlijke num mers voor minderen 1 cent per nummer. Het ligt in ons voornemen om de verzending naar Indië niet meer éénmaal per maand, maar 2 maal per maand te doen plaats hebben en om op de gewone wijze voort te gaan met de gratis verspreiding in de militaire hospitalen en ziekenzalen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 263