351 marsch blijk van een buitengewonen Ausdauer." 94°/0 van hen, die met ge wone schoenen last van hun voeten hadden, hadden met de asbestzolen niet de minste ongemakken. Volgens de Duitsche Heeres-Zeitung is dit nieuwe schoeisel in Oostenrijk voor het leger, de landweer en de gendarmerie ingevoerd. {Journal of the R. United Service Institution. 16 Januari 1899 No. 251). Oefeningen voor cavalerie-officieren. Op last van het Belgische ministerie van oorlog zullen in alle cava- lerie-garnizoenen voordrachten gehouden worden door de chefs van den generalen staf der cavalerie-divisiën. Het onderwerp dezer voordrachent is hetgeen bij de generale-staf-oefeningsreizen in het laatste jaar op het gebied van den verkenningsdienst voor belangrijks viel op te merken. Bij deze voordrachten mogen tegenwoordig zijn de officieren van alle wapenen, welke het brevet van geschiktheid voor den generalen staf verworven hebben 1). Aan deze voordrachten sluiten zich verder aan practische oefeningen der cavalerie-officieren onder leiding van de betrok ken chefs van den generalen staf. Om het onderricht zoo vruchtdragend mogelijk te maken heeft de generale staf een „Zadelboek" laten maken, waarin een menigte nuttige aanteekeningen verzameld zjjn, in het bij zonder ook over vreemde legers. Aan ieder deelnemer wordt hiervan een exemplaar ter hand gesteld. (La Belgique militaire No. 1347). Chineesche troepen in Engélsche koloniën. De Engelschen zijn de eersten, die voor hun nieuw gewonnen koloniale bezittingen een troep hebben in dienst genomen, uit Chineesche inboor lingen bestaande. De minister van oorlog heeft n. 1. bevolen te Wei- Hai-Wei tot de oprichting over te gaan van een Chineesch infanterie- bataljon, sterk 1000 hoofden. Onder bevel van een kapitein van het Engelsche leger zijn van uit Engeland voor deze troepen de noodige jonge infanterie-sergeanten als instructeurs naar Wei-hai-wei vertrokken. Deze onderofficieren hebben zich voor 2 jaren verbonden en genieten 1) In het Belgische leger wordt dus aan hen, die deze geschiktheid verworven hebben, daarvan mededeeliog gedaan. In het Indische leger wordt zulks voor de betrokken per sonen geheim gehoudenten einde hen later een verrassing of een teleur stelling te bezorgen

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 365