"V -A. IR, I A Kort verslag van „Onze Woning, Ontspanningslokaal voor militairen" over 1898. Even a's het vorige jaar, het jaar der oprichting van onze Militaire Instelling kan het bestuur met de grootste voldoening mededeelen, dat door de Eur. militairen in dit garnizoen ten zeerste wordt geappre- ciëerd, wat voor hen wordt gedaan; dagelijks toch worden de lokalen hoe langer hoe meer door hen bezocht en is het een genot te zien, hoe zij, des namiddags in de voorgalerijen op hun gemak gezeten, zich verpoozen met de couranten te lezen of naar de voorbijgangers te zien, terwijl an deren zich met biljart- of andere spelen bezighouden. Geen enkele klacht over eenige ongeregeldheid kwam ons ter oore en mogen wij daaruit gerust besluiten, dat de militairen zich in deze inrich ting, geheel vrij van eenigen vorm, dan alleen een zedelijken band, goed te huis gevoelen. Het is daarom te hopen en wij twijfelen er hier te Semarang geenszins aan, dat wij door de hulp van de ingezetenen dezer plaats, die zich da gelijks van den bloei der inrichting kunnen overtuigen, in staat worden gesteld, de vereeniging op denzelfden voet in stand te houden. Wij roepen daartoe de noodige hulp in, want tot onzen spijt moeten wij mededeelen, dat de inkomsten op 't oogenblik zoowat gelijk staan met de uitgaven en is zulks te wijten aan het vertrek van vele leden donateurs en contribuanten. De ontvangsten bedroegen nl. maandelijks f 160 a f 170 terwijl de uitgaven evenveel zijn. Aan meubilair en dranken kunnen wij constateeren voor eene waarde van f 600 te bezitten. Den 3Gen Maart a.s. zal onze wToning het tweejaarlijksch bestaan herdenken. Het Bestuur: F. J. Soesman, President. L. van der Hout, Secretaris. A. de Graaff, Thesaurier. D. J. Euitenbacii. Ch. C. Trousset. A. van Huizen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 465