JACHTRITTEN VOOR OFFICIEREN. Onder bovenvermelden titel vindt men in N°. 12 van den achtsten jaargang van „Hippos" opgenomen de bepalingen, welke door den Mi nister van Oorlog zijn gemaakt ten aanzien van officieren, die deelne men aan jachtritten, enz., welke bepalingen luiden als volgt: „Brengt door deze ter kennis van de Landmacht, dat aan officieren, „die deelnemen aan: jachtritten of andere oefeningen te paard, uitgeschreven door „de Militaire Sportvereeniging of door Commandeerende officieren „van bereden wapens; sleepjachten, welke worden gehouden door de vereeniging „Gel- „ria Hunt"; „c, wedstrijden uitgeschreven door particuliere renvereenigingen „wordt vergund, de kosten van het spoorwegvervoer van hun per- „soon, van hunne oppassers en van hunne paarden aan het Rijk in „rekening te brengen en zulks ongeacht of zij al dan niet mededingen „naar daarbij eventueel uitgeloofde prijzen. „Yoor zoover de onder c bedoelde wedstrijden betreft, moet echter „worden voldaan aan de volgende voorwaarden: „le, aan die wedstrijden moet alleen worden deelgenomen door „heerrijders en niet door jockeys van beroep; „2e, de officieren moeten in uniform gekleed zijn; en „3ê, de wedstrijd moet gepaard gaan met het overwinnen van „hindernissen. „Doet wijders opmerken 1e, dat uit de overgelegde lastgevingen, reiswjjzers en vrachtbrie ven, opgemaakt ter zake van de wedstrijden onder c omschreven, „moet blijken, dat aan de daarbij genoemde voorwaarde ia voldaan; „2e, dat door de spoorwegbesturen voor het vervoer van paarden, wel- Dl. I, 1899. 34

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 533