534 voldoen als de hengsten of wellicht iets minder blijken te zijn. Ook in dit geval zou, met het oog op de algemeene belangen der paardenteelt, castratie geboden blijven en zou het bezwaar daartegen gaandeweg min der worden, omdat ontegenzeggelijk al spoedig rasvooruitgang merkbaar zou worden, wanneer de te kleine en minderwaardige hengsten onverbid delijk aan de voortteling onttrokken werden 3e, de ruinen zouden blijken zoo minderwaardig te zijn, dat de maatregel veroordeeld moest worden. "Welnu, wat had men dan nog verloren! Men zou eenvoudig weer tot den thans bestaanden toestand kunnen terugkeeren door langzamerhand weer tot het aankoopen van hengsten over te gaan. Al die hengsten zouden dan aangekocht kunnen worden op den leeftijd van 2 a 3 jaar en in het Remonte depot kunnen worden opgenomen, terwijl der bevol king toegestaan zou kunnen worden hun paarden eerst na dien leeftijd aan de castratie te doen onderwerpen, tenzij dat reeds vóór dien tijd Gouvernementsveeartsen of paardenartsen de dieren voor legerpaard geheel ongeschikt verklaard hebben. Intusschen, wij twijfelen er geen oogenblik aan, dat de castratie hier in Indië niet gelukken zou. Na deze uitweiding ouzerzijds nemen wij afscheid van het artikel van den heer Vrijburg, dat wij in de warme belangstelling onzer lezers aanbevelen. T. Neerlandia. Maandschrift van het algemeen ■^ederlandsch verbond. Vereen iging tot hand having en verbreiding van de Nederlandsche Taal. Geachte Redacteur, Door den redacteur van „Neerlandia" aangezocht het Algemeen Ne- derlandsch Verbond in ruimeren kring te helpen bekend maken, heb ik gemeend mijn steun niet te mogen weigeren. Daarom neem ik de vrijheid uw aandacht op dit verbond te vestigen, waartoe ik tegelijk met deze brief een exemplaar van zijn maandblad aan u verzend. Ik twijfel namelijk niet of er bevinden zich in het leger die kweekplaats bij uitnemendheid van echt Nederlandsche gevoe lens velen, welke met sympathie het loffelijk streven van het verbond zul len begroeten. Een enkel woord voor u, ter inleiding ervan bij uw vele lezers, zou der goede zaak bij uitstek ten stade komen en u zoudt daardoor ten zeerste aan u verplichten uw dw. Wij vermeenen niet beter uitvoering te kunnen geven aan het ver langen van den inzender, dan door zijn schrijven onder de oogen van de lezers te brengen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 548