"V A. IR X A.. Inwerking van rookzwak kruit op metaal. Volgens een rapport over het gebruik van rookzwak kruit in den slag van Omdurman, werkt dit kruit sterk in op het metaal van geweerloopen, voornamelijk wanneer zich daarin ook maar de geringste roestvlekken bevinden. Het geweer behoort daarom onmiddellijk na het gebruik gerei nigd te worden, tot dat er geen sporen van het kruit meer in achter blijven. (Mil. Wochenblatt 1899 No. 13.) Duitsche koloniale troepen. Uit de onlangs verschenen: Verordeningen voor de Duitsche koloniale troepen, zij hier eenige bepalingen vermeld Candidaten voor de betrekking van onderofficier moeten niet alleen een uitstekend physiek bezitten, maar ook een onberispelijk karakter heb ben (zoowel uit een militair als uit een civiel oogpunt), een goede mili taire opvoeding, voornamelijk in alles wat diensten in het terrein en het gebruik van het vuurwapen betreft, ten einde onder alle omstandigheden het noodige initiatief te kunnen toonen. Officieren afkomstig van het moederleger of' van de marine moeten in het bezit zijn van een goed getuigschrift omtrent hun militaire geschikt heid. Zij moeten voorts minstens 3 jaren dienst tellen, van een kalm gelijkmatig karakter zijn, een gezond oordeel hebben, geschikt zijn om zonder aarzeling beslissingen te nemen, weten hoe met vaste hand hun ondergeschikten te behandelen, den noodigen tact bezitten tegenover meerde ren, een gevoel voor kameraadschap hebben en zonder schulden zijn. De onderofficieren moeten eveneens minstens drie jaar onder de wapens gediend hebben, waarvan een als onderofficier. De bezoldigingen bedragen voor: Voor hun eerste uitrusting ontvangen de officieren bij hun intrede in den kolonialen dienst f 9000. (Journal of the R. U. S. Institution. 15 Maart 1899). een commandeerend officier f 9000. e.en kapitein 7200. een lsten luitenant 5400. een 2den id. 4500. een sergeant-majoor 2700. een sergeant 2070. andere onderofficieren 1800.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 555