628 - voorzien; hoe zich telkens en telkens weer vragen aan ons opdringen, waarop het antwoord nergens gevonden wordt. Daarom houd ik er mij innig van overtuigd, dat het een gelukkig denk beeld van de ondernemende uitgevers is, een orgaan het licht te doen zien, waarin steeds voor iedereen gelegenheid bestaat tot wrijving van gedachten, uitsluitend het Militair Recht betreffendewaarin gevallen uit de praktijk worden medegedeeld en besproken- waarm voor de prak tijk belangrijke beslissingen van het Hoog Militair Gerechtshof worden gepubliceerd; - waarin verhandelingen worden opgenomen en debat wordt toegelaten;-waarin naar aanleiding van de behandeling van zaken vragen worden gesteld, beantwoord en toegelicht omtrent kwesties, die zich daarbij hebben voorgedaan; enz. enz. - in één woordwaarin a es ter sprake gebracht kan worden, wat de praktijk van het Militair Recht met al zijne raadselen aangeeft. Ik eindig met een woord van opwekking tot U allen, die door uwe studie, uwe betrekking, uwe positie geroepen zijt, of kunt worden tot het Militair Recht, om met mij deze onderneming te steunen, zoowel door belangstel- stellende medewerking, als door eene algemeene mteekenmg. Dan zal het blad zijn weg wel vinden en, naar ik vertrouw, ook zeker nut stichten. Mr. C. A. Bergsma. Auditeur Militair in de 2e Mil. Afd. op Java. WelEdG. Heerenl Met referte aan vorenstaande Circulaire van den Heer Mr. C. A. Bergsma, hebben wij de eer U mede te deelen, dat wij ons voorstellen bij eenigszins voldoende deelname, den 1*® jaargang van „Het Militair Recht m Neder- landsch-Iudië," te doen ingaan op den Is'™ Juli a. s. Dat 1,lad, waarvan wij den abonnementsprijs op f 2.50.- per halfjaar stellen, zal elke 14 dagen verschijnen in minstens 8 pagina's boekformaat op goed papier. Wij vertrouwen, dat een groot aantal inteekenaren ons in staat zal stellen deze nieuwe uitgave, die in eene lang gevoelde behoefte zal voor zien, met eenig succes te entameeren, en noodigen U beleefd uit, ons bij gaand inteekenbiliet ingevuld wel te willen terugzenden. Hoogachtend, UEdgsdienstw. Dienaren G. C. T. VAN DORP Co., Uitgevers, Semarang. Het was met gemengde gevoelens, dat wij bovenstaande door ons in extenso overgenomen, circulaire voor het eerst lazen. Aanvankelijk hielden wij slechts het oog gevestigd op de belangen van het eigen tijdschnft en

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 100