Geschiedenis. Ik heb hier voor mij liggen de uitgaven van één firma (A. H. Swiss, Devonport) uitsluitend betrekking hebbende op regimentsge schiedenissen van het Engelsche leger. Ik neem daaruit over ]4th regiment: Now the Prince of Wales' 1685-1892, by captain O Donnel. 24ti». idem. Now the South Wales Borderers. 1689-1892, by a committee. 32nd. idem. Now 1st. battalion, the Duke of Cornwall's. 102-1892, b> Colonel Swiney. 40th. idem. Now 1st. battalion, the Prince of Wales' volunteers, 11 - 1893, by captain Raymond Smythies. 53id. idem. Now 1* battalion, the King's. 1755-1889, by Colonel Ro- gerson. 79th. idem. Now l3t. battalion, the Queens own Cameron Highlanders. 1793-1887, by captain Mackenzie and lieutenant Ewart 27th. idem. Now 1st. battalion, the Royal Inniskilling fusiliers, 1689- 1893, by captain Llyod Davidson. In preparation. 4l»t- and 85th. regiment, Uit één lijstje van één firma zien wij daar van luitenant tot kolonel samenwerken aan het verlevendigen van de geschiedenis van hun leger Ruim twee eeuwen terug worden de archieven doorploegd. Op hoeveel van die „historical records" kunnen de korpsen van ons leger wijzen, waar brengt de ploeg voor ons leger de schatten te voorschijn, die in de archieven begraven liggen? ^K0E. Nalatenschappen. Is geen redelijke regeling te maken om weduwen en weezen te verlossen van de kwellingen, die nu noodig worden geacht tot regeling hunner finantieele aangelegenheden ?- Wie wijst den weg aan om de achtergeblevene vrouw in een of hoogstens twee weken en zon der belangrijke geldelijke offers eigenares te doen zijn van alles wat haar toekomt In dien tijd moet het gezin gereed kunnen zijn om tot zijn familie te gaan, zonder beslommeringen over geldzaken achter te laten en mee te nemen Geen geharrewar van maanden, waarbij veel aan den strijkstok blijft hangen, moet zorgen en ergernis brengen, waar slechts droevems tv» q Q- "wezöD. Het is niet genoeg eene berekening te maken die klopt; helpen, ernstig en spoedig helpen, moet doel zyn. Zieke officieren. „Is een officier ziek gemeld, zoomoet hij te huis blijven en mag hij eerst uitgaan om zich als van ziekte hersteld te melden bij zijn chef, tenzij de behandelende officier van gezondheid her uitgaan voorschrijft. Deze vergunning, welke alleen wordt verleend tot het doen

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 104