"V" _A_ FLTJ±. De kleeding der koloniale troepen te Kiautschau. Yolgens het „Reichsmarineblatt" is de uniform van het 3de Marine bataljon als volgt: Een boezeroen van drill, havana kleur, met neerge slagen kraag, welke met haken gesloten wordt en met aan iedere zijde een zak, bedekt door een rechthoekige klep, welke door middel van een platte Engelsche knoop gesloten wordt. Voorts bevindt zich op iederen schouder een passant en een Engelsche knoop, bestemd om de schouderlap te bevestigen, waarop het bataljons-numero aangebracht is. De boezeroen is aan de voorzijde voorzien van zes platte Engelsche knoopen en aan de achterzijde van 2 haken om den gordel op zijn plaats te houden. De onderscheidingsteekenen van sergeanten-majoor en onderofficie ren bestaan uit een om den kraag genaaid galon van zwart en rood gestreepte wol. De knoopen, die de graden aanduiden, zijn van Britta- nia metaal en worden aangebracht in de hoeken van den kraag. De broek is van dezelfde kleur en stof als de boezeroen. De helm is van het voor de koloniën vastgestelde model, wit en met een voor-en achterklep. Zijn montuur is overeenkomstig dat van de shako, maar van melchior en van kleiner afmetingen, met de zwart-wit-roode cocarde er onder. Pistolen met automatische lading. De commissie, aangewezen door het federale militaire departement om pistolen met zelflading te beproeven, heeft zich einde November te Thun vereenigd. Zij heeft automatisch werkende pistolen van Bergmann, Mauser, Borchardt-Lueger en Mannlicher onderzocht en evenzoo een halfautomatisch systeem van G. Rot 11 te Weenen. Al deze wapens, welke door de commissie aan zeer ernstige proeven onderworpen werden, hebben blijk gegeven van een hoogen graad van volmaaktheid. De aanvangsnelheid bereikte voor enkele onder hen 400 M., bij een lading van 5,5 gram. De commissie besloot de proeven met uitsluitend automatisch werkende pistolen voort te zetten; zij stelde daarbij den eisch, dat er een veilig heidsinrichting, eveneens automatisch werkende, moest worden aangebracht. Bovendien heeft de commissie den wensch uitgesproken, dat het gewicht

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 107