659 overgestoken en naar Selarong gemarcheerd was, besloot hem daar op te zoeken. Onderweg vernam hij, dat DipS NegarS met vele voorname hoofden, w. o. ook Sentot, bij Soember stelling genomen had. Na door zeer moerassig terrein gemarcheerd te hebben, werd deze desa bereikt, toen de vijand zich in de richting van Tempel wilde begeven. De Amboneezen en Makassaren van Lebron vielen aanstonds aande vijand hield echter stand en verdedigde zich zoodanig, dat onze troepen, hoewel nog versterkt door een peloton Europeanen, terrein begonnen te verliezen. Gelukkig daagde op dat kritieke oogenblik de cavalerie op. Ouder aanvoering van Lahure, bijgestaan door de 2e luitenants Padtberge en Adolphe Lahure, zijn broeder, viel zii den vijand aan, waardoor onze infanterie lucht kreeg. Het handge meen was hardnekkig, doch weldra werd de strijd ten onzen voor- deele beslist, door de aankomst van eenige versche troepen. De vijand liet 43 dooden op het slagveld achter; vele paarden en wa pens werden buitgemaakt, o.a. het paard van Sentot, die zelf ge wond werd. Even voor het einde van den oorlog werd te Batavia bekend het Kon. Besluit van 22 November 1828, waarbij de luitenant der cavalerie Feiix Lahure benoemd werd tot Bidder van de Militaire Willemsorde 4° klasse. Dan 3™ November 1829 ontving Lahure zijne aanstelling tot 1™ luitenant en den 1™ Oct. 1830 werd hem een tweejarig verlof naar Nederland toegestaan. Den 18en Jan. 1831 scheepte hij zich in aan boord van de „Beige" en kwam den 6en Juni d.a.v. te Viissingen aan. Den 19™ Juli ontving hij zijn eervoi ontslag en ging in Belgischen dienst over, waar hij achtereenvolgens alle rangen doorliep om in 1881 testerven als gepensionneerd luitenant-generaal der cavalerie, aide-de-camp van den koning der Belgen, Ridder van de Militaire Willemsorde, Groot officier van de Leopoldsorde, Grootkruis van de Eikenkroon, Ridder van het Legioen van Eer, versierd met de Java-medaille, enz, enz. 1) C. 1) Tal van bijzonderheden omtrent het verblijf van Lahure in Indië zijn te vinden in de door hem in 1880 uitgegeven Souvenirs: .,Lea Indes Orientales Neerlandaises - L'ile de Célèbes."

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 131