703 king te maken viel, dat, mocht thans op nieuw eene dergelijke ver- eeniging tot stand komen, alleen de grootste toewijding van de zijde der leden haar voortbestaan zou kunnen verzekeren. Blijkbaar waren de aanwezige heeren, het groote nut van zulk eene vereeniging ten voile beseffende en de behoefte eraan gevoelende, vast van plan om alle eventueele bezwaren met kracht te bestrijden en uit den weg te ruimen, althans met algemeene stemmen werd tot de oprichting besloten. Hierna had de verkiezing van het bestuur plaats; de ritmeester Jhr. L. D. C. de Lannoy werd tot president, de l8te. Luitenant der artillerie J. E. Timmer tot secretaris en de l8'6. Luitenant der artil lerie A. van Lith tot penningmeester verkozengenoemde heeren na men hunne benoeming aan. Gedurende de vergadering werd een door deze heeren ontworpen reglement voorgelezen, dat wij hieronder laten volgen en waarvan wjj enkele artikelen aan eene nadere beschouwing wenschen te onderwerpen. De plaatselijke commandant was dadelijk bereid het verzoek van den president, om de mededeelingen, de vereeniging betreffende, door tus- schenkomst van het plaatseljjk commando ter kennis van de leden te brengen, in te willigen, hetgeen door allen op hoogen prijs gesteld werd. In een garnizoen als Batavia is zulk een maatregel van groot voordeel te achten, daar op deze wijze vele kosten en moeiten be spaard worden. Reglement. Artikel 1. Het doel der vereeniging is bevordering van de hippische sport onder de officieren, te Batavia en te Meester-Cornelia in garnizoen. Artikel 2. De leden der vereeniging bestaan uit donateurs en gewone leden. Artikel 3. Donateurs zijn zij, die, zonder gewoon lid te zijn, de vereeniging geldelijk steunen met een bedrag van minstens 10.— 'sjaars. Zij deelen in alle voorrechten van de gewone leden. Artikel 4. Ter bestrijding van noodzakelijke onkosten zal van de gewone Dl. II, 1899. II

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 175