707 geringe contributie kan toch voor niemand een beletsel opleveren met opzet is zij daarom zoo laag gesteld. Laat diegenen echter bedenkendat eene militaire vereeniging, vooral hier in Indië, met een groot bezwaar te kampen heeft, voortvloeiende uit de omstandigheid, dat voortdurend onder het officierskorps tal van mutatiën plaats vinden en dat eene vereeniging meer kaus zal hebben, ondanks al die overplaatsingen onder de officieren, te blijven bestaan, naarmate haar ledental grooter is. Dan zal er steeds een kern kun nen gevormd worden en zullen ook nieuw aangekomenen ter plaatse, die hetzelfde doel beoogen, eerder geneigd zijn als lid toe te treden. Laten wij daarom hopen, dat ook die heeren zich spoedig als lid zullen laten inschrijven. De animo zal er des te meer door opgewekt en de levensvatbaarheid der vereeniging zal er door verhoogd worden. Uit artikel 14 van het reglement blijkt, dat minstens eens per maand gereden zal worden, terwijl voor andere Zondagen steeds een rendez-vous zal opgegeven worden, waardoor het in onderling gezelschap rijden bevorderd wordt. De bedoeling hiervan is, dat minstens eens per maand een rit gereden wordt, waarvan het parcours vooraf door den leider (jagermeester) met zorg is vastgesteld in overleg met het bestuurgeleidelijk zullen deze ritten, wat uitgestrektheid en indeeling der gangen betreft, opge voerd worden. De ritten op de overige Zondagen worden geheel overgelaten aan dengene, die met de leiding belast is en kunnen door de deelnemers in onderling overleg geregeld worden. Zjj dienen om het gezelschap rijden te bevorderen en om paarden en ruiters voor te bereiden voor de maandelijksche ritten. Deze laatste zijn dus als het ware als de ©fficieele ritten te beschouwen en hoewel het niet in het reglement vermeld staat, is het natuurlijk de bedoeling, dat alle leden het als plicht moeten beschouwen daaraan deel te nemen. Moge de ambitie der leden zoo groot zijn en blijven, dat allen steeds getrouw deze stilzwijgende verplichting zullen nakomen. De naam van den president op hippisch gebied is ons een waarborg, dat deze oefeningen zoo vruchtdragend mogelijk zullen zijn. Met genoegen lezen we uit artikel 15, dat het bestuur voornemens is, nu en dan eenige afwisseling in het programma te brengen. Bedriegen

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 179