BOEKBESCHOUWING. Onder bovenstaanden titel zag eene zeer lezenswaardige studie over het Zwitsersehe leger het licht. Op duidelijke wijze wordt door den S. uiteengezet, hoe dat leger is samengesteld en uitgerust en welke taak het heeft te vervullen in verband met de eigenaardige gesteldheid van den bodem en het voor het land aangenomen vestingstelsel. Aan volledigheid laat de studie weinig of niets te wenschen over, terwijl eene uitvoerige inhoudsopgave, duidelijke tabellen, eene kaart van het geheele rijk en eene schets van het St. Gothard-massief hare waarde niet weinig verhoogen. Het geheel geeft een duidelijk beeld van de wijze, waarop het zoo vrijheidlievende Zwitsersehe volk zich voorstelt zijn geboortegrond tegen vreemd wapengeweld te verdedigen. Voor nette bewerking en zeer duidelijken druk is door den uitgever gezorgd. Moge het boekje in veler handen komen; men zal het niet onvoldaan ter zijde leggen. B. Gaarne voldoen wij aan het verzoek der uitgevers, die ons de 3de afleve ring van den veertienden jaargang van bovengenoemd tijdschrift ter kennismaking toezonden, om de aandacht der lezers van het Indisch Militair Tijdschrift op dit belangrijke periodiek te vestigen. Het Zwitsersehe Stelsel. Type van een volksleger, door M. A. E. J. Meijboom. Ka pitein der Infanterie. Uitg. D. Donker Leiden 1899. Tijdschrift voor geschiedenis, land- en vol kenkunde, onder redactie van Dr. M. G, de Boer, leeraar a/d 4de H. B. S. te Amsterdam en R. Schuilinq, leeraar a/d Kweekschool v. Onderwijzers te Deventer.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 193