andere zaken gewonnen zou worden. Si Anoe. 725 commandant aldaar, handteekening No. 2, die weer gelegaliseerd moet worden door den gewestelijk militairen commandant te Padang, hand teekening No. 3, die weer gelegaliseerd moet worden door den chef van de Ve afdeeling van het departement van oorlog te Batavia, handteekening No. 4 oef, een oogenblik adem scheppen, wij zijn er nog niet j welke nu naar Buitenzorg gaat ter legalisatie door den gouvernements secretaris. Yan deze gaat de volmacht terug tot den luitenant, die haar aan zijne zuster in Nederland stuurt, welke ze te zenden heeft aan het ministerie van koloniën in den Haag, waar het stuk nog wel eenige handteekeningen zal verwerven, voordat de zaak in orde is. Waar ons in zulk een stuk, in een stuk, een blik gegund wordt over den enormen omhaal, welke onze kantorij aan eene eenvoudige zaak geeft, herhaalt men onwillekeurig de vaak gehoorde vraag: zou er niet veel te vereenvoudigen wezen? Si Anoe. De dienst van officier van piket worde afgeschaft. Een gedeelte is overbodig en heeft slechts reden van bestaan in bedreigde vestingen, een ander gedeelte behoort tot de verplichtingen van deskundigen in keuringszaken, het overschietende kome onder de werkzaamheden van den plaatselijken adjudant en worde dan tevens zeer vereenvoudigd. Si Anoe. Twee traditiën, waarmede liefst spoedig gebroken moet worden tot verheffing van het denkbeeld, dat de buitenwereld zich van het soldaat zijn, en de vreemdeling zich van ons leger moet vormen, en tot verheffing tevens van het gevoel van eigenwaarde van onze krijgslieden, zijn: a, de gang van de gestraften in boosdoenerstenue, met het hoofd kussen onder den arm, van de kazerne te Weltevreden, over den langen druk bezochten weg naar de hoofdwachthet aan de kaak stellen be hoort immers niet meer tot de straffen van onze eeuw. de piekdragende schildwachten bij de subsistentenkaders; van de thans buiten dienst gestelde Beaumontgeweren kunnen zonder kosten eenige aan die schildwachten verstrekt worden. Sub a nog dit: Zou in het groote blok, dat de kazernes te Weltevreden vormen, geen goed arrestanten-lokaal ter vervanging van dat aan de hoofdwacht gebouwd kunnen worden. Die hoofdwacht zelf kon dan mede "oheel vervallen, waardoor in het Groote huis weer wat ruimte voor O 7

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 197