"V .A. X -A.. 1 4 Terreinrijden door officieren der Italiaansche cavalerie. Bij ministrieele aanschrijving van 1 Febr. 1899 is bepaald, dat de Italiaansche cavalerieofficieren jaarlijks voor de manoeuvres een oefening in het terreinrijden moeten meemaken, waarbij terreinen van verschil lende gesteldheid zullen worden doorloopen. Die oefening moet plaats vinden in tegenwoordigheid van den brigadegeneraal en zal bestaan in een jachtgalop (tempo 400 a 450 M in de minuut) met een door den commandant van het legerkorps uitgekozen parcours van 5 a 8 K. M. lengte, waarop natuurlijke en kunstmatige hindernissen van de regle mentaire afmetingen gesteld zijn. Aan deze oefeningen nemen alle offi cieren, met uitzondering van den korpscommandant, deel. Hun paarden behooren drie maanden voor de oefening in de controle te zijn inge schreven, 20 dagen vóór en 10 dagen na de oefening ontvangen de paarden marschrations. (Rev. Mil. Suisse April 1899). De directeur der Hoogere Krijgsschool in Krijgswetenschap In het debat, dat ontstond na de lezing van den kolonel Nieuwen- huijzen, werden door den Directeur der Hoogere Krijgsschool, eene in richting waar ook Indische officieren opgeleid worden tot Stafofficier en hoogere troepenleider voor het Indische leger, de volgende woorden ge sproken vIk acht mij niet bevoegd over de behoeften van het N. I. Leger „te oordeelen Commentaar lijkt mij overbodig. Een officier die met belangstelling den strijd over de voor en nadeelen der fusie volgt. Schriftelijke vragen van het toelatingsexamen voor den Topographischen dienst, gehouden in April 1899. PLANIMETRIE. 1. Construeer een gelijkbeenigen driehoek, als zijn top in een gege ven punt en de basis, waarvan de lengte gegeven is, tusschen twee gegeven evenwijdige lijnen moet liggen. uur tijd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 199