730 2. Beschrijf de opstelling en regeling van een theodoliet van Pistor en Martins. 3/4 uur. 3. Beschrijf de theorie van den afstandsmeter. Hoe wordt bij hori zontale, zoomede bij hellende vizierlijn, met den afstandsmeter gemeten en op welke wijze worden die metingen in kaart gebracht? 3/. uur. 4. "Welke zijn de voorwaarden van regeling bij het Waterpasinstru- .ment van Throughton en Simshoe elimineert men de fouten van rege ling en opstelling bij dat instrument. 3/4 uur. II. Opmeting en berekening. 1. Beschrijf in groote trekken hoe de driehoeksmeting van een uit gestrekt land plaats heeft. 2. Bereken de lengte en het azimuth van eene lijn A B, als voor de coördinaten van hare eindpunten gegeven is x A 3450.3 M. ij A= 2710.4 M. x B 1718.1 ij B 1822.7 »/4 uur. 3. Hoe kan men op de kaart door constructie de ligging van een punt P. ten opzichte van 3 bekende punten A. B. en C. bepalen, als de hoeken A. P. B. en B. P. C. gemeten zijn. 1 2 uur. III. Trigonometrische hoogteberekening. 1Hoe geschiedt eene trigonometrische hoogtemeting op groote af standen? 3/4 uur. 2. Ontwikkel de formule voor de kimduiking. uur. IV. Waterpassen. 1Hoe geschiedt de uitvoering eener aaneengeschakelde waterpassing en op welke wijze kan controle op de meting uitgeoefend worden. 3/, uur. 2. Hoe geschiedt het overbrengen van het peil over eene breede rivier. '/2 uur. Nieuwe bepalingen over door de cavalerieofficieren te houden groote verkenning sritten Sedert kort zijn door den minister van oorlog in Frankrijk bepalingen getroffen over de wijze, waarop door de cavalerieofficieren groote verken- ningsritten gereden moeten worden. Wij ontleenen daaraan het vol gende Herhaaldelijk is het uitgesproken, dat de cavalerieofficieren gedurende de manoeuvres bijna nooit in de gelegenheid zijn zich onder omstandig heden, die wat de af te leggen afstanden betreft den oorlogstoestand naderen, in den ophelderings- en verkenningsdienst te oefenen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 202