740 Hieromtrent nader in détails te treden, achten wij niet direct noodzakelijk, omdat deze zich wijders vrij eenvoudig laten regelen. Wij meenen dan ook zonder bezwaar te kunnen overgaan tot een overzicht van de wijze, waarop onder de voren omschreven omstan digheden, in hoofdzaak de administratie van een korps of garnizoen zal moeten worden gevoerd. Op welke wijze de overgave en overname van militairen, alsmede de ontvangst en inlevering van kleeding en uitrusting zullen kunnen plaats hebben, is mede in dat overzicht aangegeven. II. Bij den kwartiermeester. De kwartiermeester houdt voor elke compagnie of voor elk tot zijne administratie behoorend onderdeel, een administratie- en een uit- betalingsboek aaD. Daar de compagnies-commandant geene gelden, vivres en fourages meer aan den kwartiermeester verantwoordt, zullen uit eerstgenoemd boek de ondervolgende, speciaal op die verantwoording betrekking hebbende staten, kunnen vervallen: a, de aanteekening der dagelijksche sterkte, model le en als gevolg daarvan ook model No. 6 (tiendaagsche aantooning); bde algemeene schuldrekening, model g eene gelijke rekening wordt reeds voor elke compagnie aangetroffen in het schuldregister (model No. 72, derde vel) van den kwartiermeester c, de aanteekening der bespaarde gelden, model lh: een gelijknamig register wordt reeds door den kwartiermeester aan gehouden. Yeel werk zou bespaard worden, indien men er toe konde overgaan, het spaarfonds op te heffen. Overwegende bezwaren kunnen daartegen niet bestaan, nu door de oprichting der Rijks-postspaarbank, het ter zijde leggen van kleine bedragen onder ieders bereik is gebracht 1). Het spaarfonds heeft zich bovendien nooit in die populariteit mogen verheugen, welke de postspaarbank sedert haar kort bestaan reeds geniet. 1) Zooals algemeen bekend is, is intusschen reeds aan dezen wensch van den schrij ven voldaan. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 220