745 In een en ander zal echter het eenvoudigst op de volgende wijze kunnen worden voorzien. De kwartiermeester houdt voor elke compagnie of voor elk tot zijne administratie behoorend onderdeel aan eene aantooning van gelden, vivres en fourages, in hoofdzaak volgens het bestaande model N°. 6, doch loopende over drie maanden, waarin alle in het uitbetalingsboek vermelde inkomsten en inhoudingen, alsmede de aankomende rations vivres en fourages worden opgenomen. Zij wordt over dezelfde tijdvakken als waarover het uitbetalings boek loopt, getotaliseerd, waardoor men het in zijn macht heeft, om de juistheid van het bedrag „alzoo komt aan", telkens na te gaan en tegelijk een overzicht wordt verkregen van de aankomende rations vivres en fourages (voor het opmaken der compagnies-vivres-afreke- ningen vereischt.) De verschillende, aldus verkregen totalen worden op het laatste blad verzameld, waarna de berekening van de over het aigeloopen kwartaal aankomende gelden, vivres en fourages plaats heelt. De mutaties worden dageljjks ingeschreven met behulp van de dagelijksche rapporten, welke tot dat doel den kwartiermeester eiken morgen onmiddellijk na afloop van het rapport bij den korpscom mandant ter inzage worden verstrekt en voorts volgens de over gangsbescheiden van aangekomen en vertrokken militairen. Bij de aantooning worden overgelegd de bewijzen, genoemd in art. 33 der compagnies Instructie. De aantooningen worden verzameld bij borderel No. 65, dat als bewijs bij de geldelijke verantwoording dient. Tot nog toe worden de soldijen enz., elke 10, 11, 8 of 9 dagen in één post bij borderel No. 65 bij kasboek in uitgaaf gesteld. Bij de nieuwe regeling zal dit compagniesgewijze volgens het bedrag „alzoo komt aan" van het uitbetalingsboek moeten geschieden, zonder overlegging van bewijs. Bezwaar daartegen kan niet bestaanimmers nu geen raad van administratie meer de in uitgaaf gestelde bedragen controleert, (de kasinspecteur toch behoeft zich slechts te overtuigen van de juiste boeking van de door den Gewestelijken Intendant afgegeven mandaten), zijn voor de in uitgaaf gestelde bedragen, welker juist-

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 225