746 heid uit de uitbetalingsboeken, duplicaat adviesljjsten als anderszins, kan blijken, ook geene kasboekbewijzen noodig. Wat betreft de numerieke en graadsgewijze opgaaf, bedoeld in art. 84, deze zou zonder bezwaar kunnen vervallen, indien de mon- sterstaten, ter verifieering waarvoor deze opgaaf dient, door den kwartiermeester voor „accoord met zijne controles" werden ge- teekend. Yrij algemeen worden deze reeds ondershands door den kwartier meester nagezien en eventueele verschillen met zijne opgave uit den weg geruimd. NEGENDE AFDEELING. In de wijze van verantwoording der aan den kwartiermeester tot het doen van betalingen verstrekte fondsen behoeft, behoudens het vorenstaande, geeoe wijziging te worden gebracht. TIENDE AFDEELING. Zooals hiervoren reeds gezegd werd, kan de ontvangst der be- noodigde vivres en fourages op de thans gebruikelijke wijze door den compagnies-commandant en de verantwoording daarvan door den kwartiermeester geschieden. Yoor die verantwoording wordt, evenals thans, maandelijks eene afrekening volgens model No. 22, voor elke compagnie afzonderlijk en elke drie maanden eene voor de Algemeene Rekenkamer bestemde, volgens model No. 71, opgemaakt. Eerstgenoemde afrekening dient tot controleering der eventueel „te veel" of „te min" ontvangen vivres en fourages. De afsluiting zal voorloopig in potlood geschieden, waarna de afrekening den compagnies-commandant ter inzage wordt verstrekt ten behoeve van de samenstelling der opgave model No. 15a. Eerst na de ontvangst van die opgave heeft de afsluiting definitief in inkt plaats. In het register model 1' worden de voor elke compagnie dage lijks of tiendagelijks benoodigde vivres en fourages geboekt; in dat model No. 68 de algemeene dagelijksche en tiendaagsche bons (model No. 69) ingeschreven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 226