748 Door ook de tusschentijdsche stortingen, telkens wanneer ze voor komen (en dat is zelden) bij kasboek in te nemen, is ook daarvoor opmaking van die staten niet noodig. De recapitulatie model No. 80, behoort dan evenwel een overzicht ie bevatten van de gedurende het kwartaal, maand voor maand door eiken spaarder gestorte bedragen. Door vele kwartiermeesters wordt trouwens de recspituiatie reeds in dien geest samengesteld, VEERTIENDE AFDEELING. Artikel 133. De controles, sub b en c genoemd, kunnen vervallen, omdat die reeds in het administratieboek, hoewel onder anderen vorm, voorkomen. Artikel 134 ondergaat hierdoor eenige wijziging. Artikel 135 zal moeten luiden: De conti öle in art. 133 genoemd (die sub a dus), aangelegd volgens model No. 81, rechter kolom, wordt zoodanig ingeschreven, dat voor ieder wapen en iederen dienst een afzonderlijk gedeelte wordt bestemd, waarin de noodige ruimte overblijft, om de in den loop van hetjaar aankomenden bij te schrijven. De folio's worden doorloopend genummerd. De controle wordt voorts bijgehouden door middel van de gegevens, verkregen uit de betrekkelijke bewijzen, de marschorders van in betaling opgenomen, van elders aangekomen officieren enz., en de opgaven der ver anderingen. Artikel 136. De hier omschreven wijze van bijhouden der controles kan van toepassing blijven op die in het administratieboek voor komende. Een en ander zou evenwel als toelichting op het model 1° kunnen worden opgenomen. VIJFTIENDE AFDEELING. De overgave en overname van mindere militairen zal nu ook door den kwartiermeester moeten geschieden. Het eenvoudigst zou naar onze meening deze aangelegenheid ala volgt kunnen geregeld worden. De extracten administratieboek, model No. 38, der naar elders

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 228