749 vertrekkenden, worden bij de compagnie opgemaakt en ingevuld voor zooverre de daar aangehouden wordende controles daarvoor de gegevens leveren. Zij worden daarna zoo spoedig mogelijk bij den kwartiermeester bezorgd, welke ze doet vervolledigen en van alle aanteekeningen, betreffende nog competeerende inkomsten, vivres, kleeding, als anders zins, voorzien en ze vervolgens voor de opmaking teekent. Bij den compagnies-commandant terug gekomen zijnde, doet deze den inhoud- aan belanghebbenden mededeelen en teekent de extracten daarna voor „gezien onder aanteekenmg dat de man tegen den hem medegedeelden inhoud geene bedenkingen heeft," of ouder vermelding van eventueel daartegen ingebrachte bezwaren. De duplicaat-expeditie wordt den man medegegeven en de origineele den kwartiermeester ter hand gesteld, die eventueele reclames onder zoekt en zoo mogelijk uit den weg ruimt en daarna het stuk aan den overnemenden kwartiermeester zendt. De overneming heeft, met inachtneming voor zooveel uoodig van het vorenstaande, op den bestaanden voet plaats. Ook de overgave en overneming van officieren en verdere militaire personen, bij den kwartiermeester in betaling, kan op de gebruikelijke wijze blijven plaats hebben. De overgave en overneming van bespaarde gelden wordt geheel door den kwartiermeester bewerkstelligd. De duplicaat-specificatie wordt door tusschenkomst van den compi,s.- commdb aan den man medegegeven, de origineele, benevens het spaarboekje, den overnemenden kwartiermeester toegezonden. ZESTIENDE AFDEELING. Artikelen 158, 154 en 155. Hetgeen tot nog toe bij overgave en overneming eener compagnie bij eene andere administratie, door den comp^.-commd'. werd verricht, zal nu tot de taak van den kwartiermeester gaan behooren. De compagnie neemt hare controles mede. De kazerneering, keukengereedschappen, fournituren en overige van den officier van kleeding in bruikleen ontvangen artikelen worden weder Dl. II, 1S99. 50

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 229