751 zijn rechtstreeks in betaling en voeding bij den kwartiermeester van het korps, waarbij zij worden ingedeeld. - Het ten behoeve van die detachementen verstrekte, wordt op af zonderlijke aantooningen van gelden, vivres en fourages verantwoord. NEGENTIENDE AFDEEL1NG. Het beheer, te voeren door administrateurs van posten en garni zoenen, zal uit den aard der zaak weinig verschillen met dat van kwartiermeesters van korpsen, zoodat eene bespreking daarvan gevoe gelijk achterwege kan blijven. TWINTIGSTE AFDEELING. Met in achtneming van hetgeen hiervoren omtrent de wijze van verantwoorden van gelden, vivres en fourages door den kwartier meester werd gezegd, kan hetgeen in deze afdeeling omtrent het beheer van ziekenzalen en de aangifte van overledenen is voorge schreven van kracht blijven. BIJVOEGSEL. Het bjjvoegsel tot de korpsinstructie, bijna uitsluitend handelende over door den kwartiermeester te bewerkstelligen betalingen en inhoudingen en overigens aanwijzende de tarieven, waarbij de onder scheidene inkomsten zijn vastgesteld, behoeft om die reden geene afzonderljjke beschouwing. Voor zooverre daarin sprake is van door den compagnies-com mandant te doene betalingen, kan daarop mutatis mutandis het terzake hiervoren aangeteekende van toepassing geacht worden. De administratieve zijde van het vraagstuk is hiermede afgehan deld en ik vermeen te dien opzichte de mogelijkheid der uitvoering voldoende te hebben aangetoond. Een enkel woord nog over de financieele kwestie, het struikel blok voor alle hervormingen. Al zal door de voorgestelde vereenvoudigingen, welke onge twijfeld nog verder zijn uit te strekken, de werkkring van den kwartiermeester niet zulk eene uitbreiding verkrijgen, als wellicht wordt vermoei, moet toch de opheffing der compagnies-administratie

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 231