753 Voor het overige zorgt de officier van kleeding. Deze houdt dus de reparatieboeken aan, schrijft daarin de repa ratienota's, na vooraf de opgegeven herstellingen te hebben nagegaan (c. q. met behulp van de werkbazen) en getoetst aan de betrekke lijke tarieven en voorsohriften, en maakt ook de maandelijksche reparatiestaten op. Behalve niet onbelangrijke vermindering van werkzaamheden bij de compagnie, kan deze regeling ook in andere opzichten in 's Lands belang zijn. De overigens weinig omvangrijke werkkring van den officier van kleeding, laat deze uitbreiding zonder bezwaar toe. Op deze wijze zijn den fourier zijne werkzaamheden bij de com pagnie ontnomen en is hij daarbij onnoodig geworden. Daardoor komt ook een belangrijk aantal onderofficieren beschik baar, waaruit de noodige personeelsuitbreiding bij den kwartiermeester ruimschoots kan gevonden worden, ook al wenscht men den fourier bij de Depot-Bataljons te behouden, waarvoor zeker veel te zeggen valt. In verband met de uitbreiding van zijn werkkring zal aan den kwartiermeester ook meer indemniteit voor schrijfbehoeften moeten worden toegekend. Daartegenover staat echter dat de thans aan compagnies-comman danten daarvoor uitgekeerde bedragen, belangrijk zullen kunnen worden verminderd, zoodat ook in dit opzicht geene meerdere uit gaven zijn te vreezen. Wij beschouwen onze taak hiermede als geëindigd. Alhoewel wij, ter wille van de duidelijkheid, in de behandeling en uiteenzetting van het onderwerp zoo eenvoudig mogelijk trachtten te blijven, waarom wij ons ook slechts tot hoofdzaken bepaalden, meenen wij toch voldoende te hebben aangetoond, dat eene ophef fing der compl09.-admi9. zoowel uit een administratief als uit een finan cieel oogpunt, ten uitvoer is te brengen. In de praktijk zullen zich ongetwijfeld nog onvoorziene moeilijk heden voordoen, doch bij goeden wil zullen ook die wel zijn te over winnen. Een ideale toestand wordt in den regel niet in eens geschapen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 233