DOOR WELKE TROEPEN WORDEN DE BRITSCHE KOLONIËN VERDEDIGD? Geen land ter wereld, dat zulke talrijke en kostbare koloniën bezit als Groot-Brittanje; doch ook geen land, dat tengevolge van de wijze, waarop die koloniën overal verspreid zijn, zoo kwetsbaar is. Om zijn uitgestrekt grondgebied te verdedigen, heeft het in de eerste plaats zijne kolossale vloot, die minstens even sterk als de vereenigde vloten van twee andere groote mogendheden (Frankrijk en Rusland) wordt gehouden in tweede linie heeft het zijn landleger, uit tal van heterogene elementen samengesteld. In het algemeen onderscheidt men bij de landmacht het staande leger (Regular Army), de vrijwilligers (Volunteers), de militie (Militia) en de Yeomanry. Het staande leger wordt door werving voltallig gehouden en gelijkt in dit opzicht op het Nederlandsch-Indische leger; de Volunteers zijn vrijwilligers, die al of niet tegen eene kleine geldelijke tegemoetkoming zich tot eenige jaarlijksche oefeningen verplichtenterwjjl de Militia eene soort landweer vormt 1). De Yeomanry is een cavaleriekorps, samengesteld, zooals de naam aanduidt, uit landeigenaars en pachters, die zelf hunne paarden aanschaffen. De troepen, welke door het Departement van Oorlog (War Office) bezoldigd worden zijn bekend als „Imperial troops," in tegenstelling van de „Colonial Forces," welke uit de koloniale geldmiddelen worden betaald, en de Local Forces," welke plaatselijk opgericht en geadmi nistreerd worden. Voor de samenstelling van het eigenlijke Engelsche leger verwijzen wij overigens naar „Die heutige Englische Armee," voorkomende in de „Neue Militarische Blatter" 1898 S. 12. Hier kan men ook vinden sterkte en samenstelling der Imperial troops, die in de koloniën garnizoen houden. 1) Aan het onderscheid tusschen Volunteers en Militia wordt in de koloniën niet altijd streng vastgehouden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 248