772 2, de active militie, bestaande uit 96 bataljons infanterie, 45 pelotons cavalerie, 18 batterijen veld-en 42 batterijen vestingartillerie, 3 compagnieën genietroepen en 3 compagnieën bereden infanterie; 3, de militie-reserve, waartoe alle Canadeezen tusschen 18 en 60 jaar behooren, voor zoover ze niet bij de active militie dienen; 4, eene gewapende politiewacht. Het Canadeesche leger wordt gecommandeerd door een officier van het Imperial Army, met den plaatselijken rang van major- general 1). Deze officier kan dus een anderen rang bekleeden in het Imperial Army; zoodra hij echter aangewezen wordt als legercom mandant in Canada, heeft hij als zoodanig den rang van major- general. Zoo iets komt meer voor; officieren, die eene expeditie moeten leiden, krijgen soms zoo noodig een tijdelijken rang, zooals bv. bij de Ashanti-expeditie gebeurd is (1896). Een permanente staf staat bovengeuoemden titularis ter zijde. Antigua heeft geen permanente troepen, de gewapende politie buiten beschouwing gelaten. Het bezit slechts een klein korps yeomanry cavalerie en 1 compagnie vestingartillerie aan militietroepen. De manschappen genieten soldij en moeten twaalfmaal per jaar eene oefening houden. Britsch Guijana onderhoudt eene gewapende politie en één com pagnie militie-vestingartillerie. Jama'ïca. Hier heeft men slechts volunteers met driejarigen diensttijd, nl infanterie, bereden infanterie en artillerie. De man schappen hebben 15 verplichte oefeningen per jaar, behalve nog de schietoefeningen met het geweer en het geschut. Bermuda heeft onlangs een korps militie-artillerie opgericht. Trinidad heeft een onbezoldigd volunteer korps met eigen, vrij willige organisatie. Het telt een batajon lichte infanterie, een korps lichte cavalerie en veldartillerie. Tweemaal per week wordt geëxerceerd. Bovendien bestaat er een Armed Police, geoefend als infanterie en artillerie. 1) Major-general kan hier niet door ons generaal-majoor weergegeven worden, daar de Engelsehen tusschen major-general en colonel den rang brigadier kennen. Een briga dier commandeert eene brigade, bestaande nit twee of meer regimenten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 252