773 Kaapland. Het eenige permanente korps wordt gevormd door de „Cape Mounted Riflemen". In de tweede plaats de volunteers, bestaande uit infanterie, bereden jagers, veld- en vestingartillerie en genietroepen. Iedereen tusschen 18 en 50 jaar is dienstplichtig. (De volunteers hebben hier hun karakter van vrjjwilligers wel eenigszins verloren). Ze hebben 6 oefeningen per half jaar en genieten een kleine toelage. Natal. De permanente troepen bestaan uit de „Natal Mounted Police" en de „Zululand Police" (gedeeltelijk bereden) De gedeel telijk betaalde volunteer-troepen bestaan uit infanterie, bereden jagers, veldartillerie en zeelieden. Goudkust. Hier is alleen een volunteer-regiment jagers met hoofd kwartier te Accra. Ceylon heeft een onbezoldigd volunteerkorps, bestaande uit infanterie bereden infanterie en artillerie. Het telt verschillende nationaliteiten en heeft geen verplichte oefeningen. Hong-Kong onderhoudt een volunteer-korps artillerie (gedeeltelijk Engelschen, gedeeltelijk Parsees), bestaande uit 1 lichte veld- en 1 mitrailleurbatterij. Gedurende het gunstige jaargetijde wordt twee maal per week geëxerceerd. Te Singapore zijn aanwezig twee volunteer-batterijen van Maxim- geschut. De manschappen zijn allen Engelschen. De Australische koloniën hebben de best georganiseerde legers. Het systeem van zelfbestuur is hier zoo ver mogelijk doorgedreven. Niet alleen wat betreft de landmacht, ook ter zee weten zij zich zelve te helpen, want naast hare strijdmacht te land, hebben zij hare eigen oorlogsmarine. Nieuw-Zuid- Wales. Het staande leger bestaat uit den staf, veld-en vestingartillerie, torpedisten, marinetroepen en geneeskundigen dienst. De volunteers tellen 4 bataljons infanterie, 8 pelotons („troops", zie boven) cavalerie, veld- en vestingartillerie, genietroepen en bereden infanterie; bovendien intendance, transportdienst en geneeskundige dienst. Er bestaat hier zelfs een volunteer-reserve. Queensland. Een permanent korps, bestaande uit den staf, 2 compagnieën vestingartillerie en ééne sectie torpedisten, is hier be schikbaar. De volunteers bestaan alleen uit infanterie; de militie

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 253