774 daarentegen uit infanterie, veld- en vestingartillerieën bereden infanterie. Zuid-Australië heeft slechts 1 compagnie vestingartillerie permanent beschikbaar; er zijn 3 bataljons volunteer-infanteriede militie be staat uit infanterie, veld- en vestingartillerie en bereden infanterie. West-Australië. De permanente troepen bestaan uit bet hoofd kwartier en 1 batterij artillerie; de volunteers tellen 1 bataljon in fanterie en 1 batterij. Victoria heeft het volledigst en best georganiseerde leger. Het staande leger beBtaat behalve uit den staf, hoofdzakelijk uit technische troepen, nl. vestingartillerie en genietroepen. De staf bestaat uit het hoofdkwartier, den dienst van het materieel van het leger (Ordnance Staff) en den dienst der administratie (Pay Staff). Verder is er eene militaire school. Yolunteers en militie tellen 4 bataljons infanterie, verder cavalerie, bereden jagers, veld- en vestingartillerie, veld- en vesting genietroepen, torpedisten, transport- en geneeskundige dienst. Tasmania. De staf en de dienst van het militair onderwijs, benevens een klein korps vestingartillerie, zijn blijvend. Volunteers en militie zijn sterk twee bataljons jagers, artillerie en torpedisten. Nieuw-Zeelandheeft eene permanente militie, d.w.z. een ge deelte der militie blijft onder de wapens. Ze bestaat uit twee ba taljons jagers, vestingartillerie en torpedisten. Volunteers en niet- permanente militie vormen te zamen eene sterke macht, bestaande uit jagers, bereden jagers, veld-, vesting- en kustartillerie en genietroepen. Volledigheidshalve noemen wij nog de Royal Niger C0., de British South Africa C0., de Imperial East Africa C0., en de British North Borneo C0., welke in haar gebied eene gewapende politiemacht onder houden. Bovendien heeft de South Africa C°. nog een bereden korps, de ,Rhodesian Horse", in haar dienst. De waarde van boven opgesomde korpsen is niet groot. In het staande leger komen talrijke deserties voor (in 1895 op eene sterkte van 224500 man 3453 gevallen); bovendien, hoeveel staaltjes van gebrek aan krijgstucht verneemt men niet meermalen. Bij volunteers, militia en yeomanry zal de militaire geest uit den aard der zaak niet veel beter zijn. Ook de geoefendheid laat zeer veel te wenschen over; het staande leger schiet, zooals bekend is, zeer slecht. De artil- lerie-volunteers, zelfs die in het moederland, hebben nog voorlaadgeschut

Indisch Militair Tijdschrift | 1899 | | pagina 254